Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 47000
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: W.A.B.

Trzydziestotrzyletni Błażej Pindel boleśnie odczuwa terror aroganckiej kultury młodości, wpełzającej w najintymniejsze sfery życia.

Świat starych ludzi jest wyszydzany i schodzi do podziemia. Pewnego dnia konspiracyjna grupa emerytów, uznawszy Pindela za "wybrańca", wykonuje nad nim mistyczny zamach siekierą. Bohater przeobraża się w zdziadziałego Kolumba i wyrusza na tajemniczą wyspę, gdzieś w zaświatach.

Wyspą rządzi dyktator, Wielki Bobas, a poddani niewolniczej pracy, wyklęci staruszkowie mumifikują młodzieńcze ciała najcudowniejszych okazów zachodniej cywilizacji, od Jamesa Deana, przez Brigitte Bardot, Jima Morrisona, po dzisiejsze gwiazdy popkultury.

Misją Kolumba jest wywołanie geriatrycznej rewolucji i przywrócenie "starego świata". Rebelia jest fantazmatyczną, na poły liryczną, na poły groteskową podróżą człowieka przez własne przemijanie i śmierć. Sienkiewicz tworzy mitologię starości, zrodzoną z buntu wobec spychania jej w sferę tabu.

W dogasającej egzystencji widzi lustro najpełniejszego człowieczeństwa, przesłaniane fałszywymi mirażami hedonistycznej estetyki. To opowieść o rebelii starców, którzy odważyli się sprzeciwić rzeczywistości permanentnego liftingu, by powiedzieć stanowcze: "Nie! Uważajcie, nadchodzimy!" To rok '68 a rebours.

 • Autor: 

  Mariusz Sieniewicz

 • Wydawnictwo: 

  W.A.B.

 • Ilość stron: 

  376

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  12,5 x 19,5 cm

 • EAN: 

  9788374143325

Polecane tytuły z tej samej półki