Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 26250
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Marginesy

Damian Baxter jest bogaty. Bardzo bogaty. Oraz umiera. Żyje samotnie w wielkim domu w Surrey, gdzie opiekują się nim szofer, lokaj, kucharka i pokojówka.

Oprócz stanu zdrowia, dręczy go sprawa, która w miarę upływu tygodni staje się coraz bardziej paląca: kto ma zostać dziedzicem jego fortuny? Damian chce wiedzieć, czy ma potomka.

W czasach, gdy tuż przed czterdziestką się ożenił, był bezpłodny (skutek zachorowania na świnkę w dojrzałym wieku), ale co z przygodami sprzed choroby? Czy spłodził dziecko? Niespodziewany list od dawnej dziewczyny wskazuje na to, że Damian za młodu mógł zostać ojcem. Niestety, przesyłka jest anonimowa.

Odkrycie prawdy nie będzie proste a jedynym człowiekiem, który wie, gdzie jej szukać, jest zaprzysięgły wróg Damiana. O ile jednak przyjemnie jest spotkać się ze starym przyjacielem, o tyle znacznie ciekawiej usłyszeć wieści od starego wroga. Poszukiwania cofają nas do lat sześćdziesiątych, do niezwykłego świata swingującego Londynu, do wystawnych przyjęć i wspaniałych balów, do świata dziewcząt, debiutujących w wielkim świecie, i ich towarzyszy, często przyszłych mężów. Do świata, w którym ktoś dla żartu umieszcza haszysz w ciasteczkach na wystawnym balu w muzeum Madame Tussaud.

Był to czas, kiedy wszystko wydawało się zmieniać i się zmieniało, ale nie zawsze tak, jak oczekiwano.

 • Autor: 

  Julian Fellowes

 • Wydawnictwo: 

  Marginesy

 • Ilość stron: 

  544

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 21,5 cm

 • EAN: 

  9788365586940

Polecane tytuły z tej samej półki