Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 24584
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Biały Kruk

Opisane w „Cyberwojnie” wydarzenia i postaci mogą wydawać się fikcją literacką przedstawiającą ponurą wizję przyszłości. Tym bardziej fikcją, że książka ta napisana została wartko i barwnym językiem. Są to jednak opowieści jak najbardziej realne.

Wykorzystywanie potencjału tkwiącego w komputerach i łączącej je globalnej sieci w celu atakowania wroga w tak zwanej cyberprzestrzeni stanowi dziś jak najbardziej prawdziwe zagrożenie. Zdolny programista, mając do dyspozycji jedynie podłączony do internetu komputer i siedząc przed nim w dowolnym miejscu na świecie, jest w stanie doprowadzić np. do zdalnego wyłączenia prądu w całym regionie, unieszkodliwienia systemów obrony przeciwlotniczej, a nawet do całkowitego paraliżu sektora bankowego.

Autor książki, dr Piotr Łuczuk, podaje bardzo wiele przykładów takich działań hakerów z różnych państw.

Choć ta „cyberwalka” toczy się naprawdę, na oczach wszystkich, mało kto ją dostrzega. Osoby korzystające z internetu – a więc praktycznie każdy z nas – nie bardzo są świadome, że same padają ofiarą zmasowanych i doskonale kamuflowanych ataków propagandowych. Żeby ugodzić dziś z wielką precyzją człowieka, równie dotkliwie jak bronią konwencjonalną, wystarczy atak internetowy przy pomocy oszczerstw, pomówień i kłamstw. W powszechnej bowiem opinii to, co napisane i to, co pokazuje obrazek, zwłaszcza na ekranie, uznawane jest za prawdę. Tymczasem sposobów manipulowania słowem i obrazem są tysiące, podobnie jak sposobów nękania – a nawet totalnego niszczenia wroga za pomocą internetu.

By móc się bronić, by nie ulegać manipulacjom, trzeba poznać ich mechanizmy – temu właśnie służy „Cyberwojna” Piotra Łuczuka. Niespotykanym walorem publikacji jest nie tylko opis przebiegu i metod cyberwojny, ale także rozważania o charakterze moralnym oparte na nauczaniu Kościoła katolickiego.

Autor objaśnia np. zagadnienia wojny sprawiedliwej, prewencyjnej, obronnej. Powołuje się przy tym na wybitne autorytety, w tym na kilku ostatnich papieży, również św. Jana Pawła II. Odsłania kulisy demagogicznych działań zmierzających nie tylko do destrukcji militarnej i gospodarczej, ale także światopoglądowej całych narodów. Książka ta wyrywa nas z bierności i umacnia.

 • Autor: 

  Piotr Łuczuk

 • Wydawnictwo: 

  Biały Kruk

 • Ilość stron: 

  192

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  17,5 x 24,5 cm

 • EAN: 

  9788375532333

Polecane tytuły z tej samej półki