Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 33420
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Czarna Owca

Rok 2019, Baltimore.

Szwedzko-amerykański agent FBI John Adderley budzi się w szpitalnym łóżku z rozległymi obrażeniami po postrzale. Jest świadom tego, że przeżył tylko dzięki fartowi, gdyż na łóżku obok leży człowiek, który kilka godzin wcześniej przystawił mu pistolet do głowy.

Rok 2009, Karlstad.

Jedyna dziedziczka imperium modowego AchWe zostaje uznana za zaginioną. Ojciec dziewczyny, Heimer Bjurwall, obawia się, że została porwana. Kiedy policja znajduje krew i nasienie na jedynym z klifów, dochodzi do aresztowania nastoletniego chłopaka z biedniejszej dzielnicy.

Ten nie przyznaje się do zbrodni, a bez ciała ofiary nie można go skazać. Po latach akta zamkniętej sprawy trafiają do Johna Adderleya i rozbudzają jego ciekawość. Adderley ma zeznawać w procesie przeciwko kartelowi narkotykowemu, do którego przeniknął jako agent.

Mężczyzna zostaje włączony do programu ochrony świadków, a ponieważ dorastał w Szwecji, domaga się przeniesienia do Karlstad. Zamierza pracować w tamtejszej policji nad nierozwiązaną sprawą sprzed lat.

Jednocześnie ma świadomość, że kartel wyznaczył nagrodę za jego głowę. Ostatnie życie to pierwsza książka z agentem FBI Johnem Adderleyem, która jest zapowiedzią nowej skandynawskiej serii kryminalnej.

Powieść sprzedana została do 16 krajów i otrzymała nagrodę za najlepszy debiut kryminalny 2020 roku na Targach Książki w Goeteborgu.

 • Autor: 

  Peter Nystrom, Peter Mohlin

 • Wydawnictwo: 

  Czarna Owca

 • Ilość stron: 

  528

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 21,5 cm

 • EAN: 

  9788381435901

Polecane tytuły z tej samej półki