Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 34307
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Czarna Owca

Warszawa, 2014. Jeden z wysoko postawionych oficerów Agencji Wywiadu trafia do szpitala tuż po tym, jak na jaw wychodzi, że współpracował z Rosjanami.

Zanim zostaje przesłuchany, umiera. Pielęgniarka twierdzi, że przed śmiercią odwiedził go brat – problem polega na tym, że mężczyzna był jedynakiem.

Bukareszt, 1939. Major Sorin Dumitru razem z żoną i córeczką ucieka z Rumunii. Wojna pokrzyżowała mu szyki, ale teraz najważniejsze jest dotarcie do bezpiecznego schronienia. Po drodze otrzymuje od swojego kontaktu nową tożsamość oraz rozkazy.

Kiedy znajdzie się poza zasięgiem konfliktu, Operacja Retea przejdzie do kolejnego etapu. Wiedeń, 2016. Podpułkownik Marcin Łodyna zostaje wysłany do Austrii, by razem z Amerykanami rozpracować potencjalny punkt kontaktowy rosyjskiego wywiadu. Na miejscu odkrywa ślady tajnej operacji, której początki sięgają jeszcze drugiej wojny światowej.

Czy to możliwe, żeby nieistniejące od ponad pół wieku NKWD wpływało na losy współczesnej polskiej polityki? Operacja Retea to finałowa odsłona przełomowej historyczno-szpiegowskiej trylogii.

Tym razem autorzy przyglądają się procesowi indoktrynacji, wychowywania oraz działalności nielegałów.

Marcin Faliński i Marek Kozubal dają czytelnikowi niepowtarzalną okazję, by spojrzeń na jedne z najważniejszych wydarzeń w historii światowego wywiadu… oczami drugiej strony.

 • Autor: 

  Marcin Faliński, Marek Kozubal

 • Wydawnictwo: 

  Czarna Owca

 • Ilość stron: 

  496

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 21 cm

 • EAN: 

  9788381434027

Polecane tytuły z tej samej półki