Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 36257
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: AWM

Nauka czytania staje się przyjemnością. Przygody Oli przedstawione oczami dziewczynki bawią i ekscytują. Dziecko dowiaduje się, w jaki sposób można pomagać zwierzętom. Książka pokazuje znaczenie determinacji w dążeniu do wyznaczonego celu, a także empatii i odpowiedzialności.

Książka przedstawia rok z życia Oli, która chciałaby mieć własnego pieska mimo pewnego przykrego wydarzenia, jakie spotkało ją we wczesnym dzieciństwie.

Mały czytelnik towarzyszy dziewczynce w kolejnych przygodach od momentu jej dziesiątych urodzin. Obserwuje wyjątkowe spotkania bohaterki i jej rodziny z kolejnymi zwierzątkami – jeżem, nietoperzem i kotkiem. W końcu poznaje kundelka Figla – wymarzonego przyjaciela Oli. Dowiaduje się również, jak można zostać wolontariuszem i pomagać psiakom ze schroniska.

Publikacja jest przeznaczona dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Poręczny format książki, elegancko połyskująca okładka oraz miły w dotyku papier o kremowej barwie zachęcają do lektury. Każdą rozkładówkę zdobią sympatyczne ilustracje utrzymane w odcieniach szarości, a opowieść dynamizują wyróżnienia wybranych słów.

Pytania dotyczące przebiegu akcji zamieszczone na końcu książki pozwalają dziecku sprawdzić, na ile uważnie zapoznało się z historią Oli i Figla.

Książka

- trenuje umiejętność czytania

- uczy wrażliwości i empatii

- kształtuje poczucie odpowiedzialności

- rozbudza ciekawość światem

- dostarcza informacji na różne tematy

- wzbogaca słownictwo

- rozwija wyobraźnię

Seria: opowiadania do czytania Seria powstała z myślą o dzieciach, które zaczynają samodzielną lekturę. Zastosowano tu m.in. odpowiednią wielkość czcionki, podział tekstu na przystępne partie, wyróżnienia poszczególnych słów. Dopełnienie całości stanowią miłe dla oka czarno-białe ilustracje. Tematyka książeczek jest bliska dzieciom, porusza ważne dla nich problemy i wprowadza je w świat wartości.

 • Autor: 

  Mirosława Kwiecińska

 • Wydawnictwo: 

  AWM

 • Ilość stron: 

  64

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13 x 20 cm

 • EAN: 

  9788380363793

Polecane tytuły z tej samej półki