Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 36060
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny

Siedemnaście lat po napisaniu Among the Believers (1981) V.S. Naipaul, powieściopisarz, eseista, laureat nagrody Nobla, wraca do Indonezji, Iranu, Pakistanu i Malezji – krajów, w których potomkowie muzułmańskich konwertytów stworzyli jedyną w swoim rodzaju kulturę, łączącą wiarę w Proroka z elementami rdzennych tradycji i wierzeń.

W trakcie pięciomiesięcznej podróży Naipaul obserwuje zwłaszcza wpływ islamskiego fundamentalizmu na życie społeczne i polityczne, ale przygląda się także temu, jak religijność kształtuje ludzkie losy.

Zachowując reporterską bezstronność, opisuje spotkania z ocalałym bojownikiem brygad śmierci z wojny irańsko-irackiej, młodym intelektualistą szkolonym na marksistowskiego partyzanta czy starym małżeństwem, wspominającym lata utraconej rodowej potęgi. Ta mozaika ludzkich losów staje się punktem wyjścia do niezwykłej analizy kultury.

„Wyśmienicie napisana, pełna przenikliwych spostrzeżeń” – „The New York Times”.

„Siła tej książki leży w niezwykłej umiejętności opowiadania, którą posiadł Naipaul, umiejętności stworzenia panoramy z indywidualnych portretów” – „The Boston Globe”.

„Niezwykłe dokonanie (…). Kolejny przykład wybitnego talentu autora” – „The Independent”.

 • Autor: 

  V.S. Naipaul

 • Wydawnictwo: 

  Czarne

 • Ilość stron: 

  568

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788375368390

Polecane tytuły z tej samej półki