Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 30532
Wydawca: Czarna Owca

Może zainteresuje cię również:

Numer jeden w kategorii „Autobiografia” według użytkowników portalu Goodreads.

Książka, która pokonała głośne Becoming Michelle Obamy. Według Billa Gatesa, jedna z pięciu najlepszych książek 2018 roku.

We wspomnieniach zatytułowanych Uwolniona autorka opowiada historię wręcz magiczną. Tym z nas, dla których edukacja jest czymś oczywistym, trudno nawet sobie wyobrazić, ile poświęceń wymagało od Westover to, co osiągnęła.

W inspirujący i wyjątkowy sposób przypomina nam ona, czym jest i czym powinna być dzisiaj edukacja. Tara Westover urodziła się w górach Idaho, w rodzinie mormonów. Po raz pierwszy przekroczyła próg szkoły w wieku siedemnastu lat. Publiczna edukacja była jedną z wielu rzeczy, w stosunku do których był sceptyczny jej fanatycznie religijny ojciec. Gdy w domu rodzinnym pojawiła się przemoc, nie było nikogo, kto mógłby zainterweniować.

Punktem zwrotnym dla dziewczyny okazał się moment, kiedy jeden z braci dostał się do college'u. Tara postanowiła pójść w jego ślady. Pragnienie wiedzy zmieniło jej życie, zaprowadziło za ocean i na inny kontynent, na Harvard i Cambridge. Dopiero wtedy zaczęła się zastanawiać, czy nie wyjechała zbyt daleko i czy istnieje jeszcze dla niej droga powrotna do domu.

„Niesamowita, prawdziwie inspirująca opowieść. Książka z rodzaju tych, które wszystkim się spodobają. Jest nawet lepsza niż mówią” – Bill Gates. „Chwytająca za serce (...) piękne świadectwo tego, jak edukacja otwiera oczy i zmienia ludzkie życie” – Amy Chua, „The New York Times Book Review”. Uznana za jedną z najlepszych książek roku przez m.in.: „The Washington Post”, „The Guardian”, „The Economist”, „Financial Times”, „New York Post”, „Time”. Tara Westover jest amerykańską pisarką mieszkającą w Wielkiej Brytanii. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Birgham Young University, a następnie otrzymała stypendium Gates Cambridge.

W 2009 roku w Trinity College w Cambridge zdobyła stopień magistra, a w 2010 studiowała na Uniwersytecie Harvarda. Następnie wróciła do Cambridge, gdzie w 2014 roku obroniła doktorat z historii. W swoim debiucie literackim, Zakazanej edukacji, opisała wychowanie w tradycyjnej mormońskiej rodzinie i karierę akademicką.

 • Autor: 

  Tara Westover

 • Wydawnictwo: 

  Czarna Owca

 • Ilość stron: 

  448

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 21 cm

 • EAN: 

  9788380155220

Polecane tytuły z tej samej półki