Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 35232, 35233, 35907, 35918
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny

Produkty w zestawie:

tanie książki online
1x Rodzina z fotografii
tanie książki online
1x W cudzych ogrodach
tanie książki online
1x Wyjaśnij to, Lotko!
tanie książki online
1x Tosia. Tosia i tajemnica geodety. Tom 1

Zestaw edukacyjny: Zestaw 4 książek lekko kryminalnych, w których bohaterkami są dziewczyny

Kupując te książki w zestawie, kupujesz taniej! Książki mają dodatkowy rabat - 7% od naszych cen.

W skład zestawu wchodzą cztery pozycje:

  • Rodzina z fotografii
  • W cudzych ogrodach
  • Wyjaśnij to, Lotko!
  • Tosia. Tosia i tajemnica geodety. Tom 1

1# Rodzina z fotografii -

Aleksandra Cecylia Kujawska, odkąd pamięta, zawsze miała przy sobie to zdjęcie. Przedstawiało dwoje małych dzieci i dwoje dorosłych na tle drewnianej willi.

Ola wielokrotnie się zastanawiała, kim są kobieta i mężczyzna z fotografii, skoro jej rodzice wyglądają zupełnie inaczej. Jej starszy brat Szymon, przezywany Szparagiem, bo miał łagodny zespół Aspergera, nie potrafił jej w tym pomóc. I pewnie tajemnica fotografii nigdy by się nie wyjaśniła, gdyby nie przypadek…

Wciągająca powieść o poszukiwaniu własnych korzeni, w ciekawy sposób nawiązująca do nieodległej historii Łodzi i jej architektury.


2# W cudzych ogrodach -

Zuzia ma jedenaście lat i dwóch starszych braci. Przeprowadzka do domu z ogrodem to spełnienie marzeń rodziców, nie jej. Wkrótce okazuje się, że ich nowe miejsce zamieszkania ma swoje tajemnice. Znaleziony w ogrodzie skarb skłania Zuzię do rozmyślań – kim byli poprzedni mieszkańcy? Dlaczego się wyprowadzili?

Dziewczynka w sekrecie przed wszystkimi rozpoczyna prywatne śledztwo. Nie jest to łatwe –najbliższa sąsiadka nazwana przez dzieci Jędzą, woli milczeć o przeszłości, inni też nie są chętni do rozmowy. Jednak Zuzia nie rezygnuje i w końcu znajduje odpowiedzi na swoje pytania.

Krystyna Chołoniewska w sposób niezwykle delikatny, nie wprost nawiązuje do trudnych wydarzeń w Polsce sprzed pół wieku, prowokując młodych Czytelników do własnych przemyśleń i refleksji.


3# Wyjaśnij to, Lotko! -

Dowcipna powieść kryminalna o niepokornej uczennicy na tropie szkolnej intrygi.

Nad głowami Lotki i Wandy zadzwonił dzwonek. Dziewczynki ześlizgnęły się z parapetu („Siadanie na parapetach surowo zabronione”) i były gotowe rozejść się do swoich klas, kiedy za zakrętem szkolnego korytarza rozległ się stukot kopyt i zza rogu wyszedł osioł. Całkiem spory i zupełnie prawdziwy. Z uszami. Zwierzę przystanęło na chwilę, po czym dostrzegło jabłka w rękach dziewczynek i żwawym kłusem ruszyło w ich stronę. Lotka i Wanda rzuciły się do ucieczki. Biegły korytarzem, słysząc za sobą tętent kopyt ślizgających się na drewnianej posadzce.

– Czy to?…

– Naprawdę?…

– Osioł?!

– Wyrzuć ogryzek! – przytomnie zawołała Lotka.

Lotka ma jedenaści lat, chodzi do piątej klasy i lubi ubierać się na czarno. Wtedy łatwiej jej wtapiać się w tło i udawać cień. Na przykład na lekcji, gdy zaczyna się odpytywanie, a ona chce spokojnie poczytać pod ławką powieść o przygodach inspektora Mrocka, który rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne. Nie zawsze jednak wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy seria dziwnych wypadków wywraca życie szkoły do góry nogami, to właśnie Lotka staje się główną podejrzaną.

Czy uda jej się przeprowadzić śledztwo na miarę Mrocka i wykryć prawdziwego sprawcę?

Dla dzieci od 10 roku życia.


4# Tosia. Tosia i tajemnica geodety. Tom 1 -

Przewrotny kryminał dla wszystkich dzieci, którym nikt nie wierzy. Tosi wszystko wydaje się podejrzane.

Kobieta w chustce na głowie i z psem na smyczy? Na pewno włamywaczka. Dwaj smutni chłopcy na przystanku? Planują ucieczkę z domu. Człowiek zbierający grzyby w lesie? Złodziej choinek. Bank na rogu ulicy? Na pewno ktoś już robi podkop.

Dorośli twierdzą, że Tosia ma po prostu zbyt bujną wyobraźnię. Ale co jeśli świat jest znacznie dziwniejszy, niż się wydaje dorosłym? Zaczęło się pierwszej nocy. Tosia leżała w łóżku i nie mogła zasnąć, bo myślała o tym, jak bardzo wszystko jest podejrzane.

Na przykład nie wiadomo, kto mieszka obok. Może złodziej. Albo herszt bandy porywaczy. Albo agent obcego wywiadu. A o tych z dołu to już w ogóle nic nie wiadomo. I właśnie wtedy usłyszała coś jakby chrobotanie.

Ciche, delikatne chrobotanie, które czasem przechodziło w wiercenie. Albo kucie. A może uderzenia kilofa?

  • Autor: 

    Różni autorzy

Polecane tytuły z tej samej półki