Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 35607
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny

Jak pocieszyć przyjaciółkę po stracie narzeczonego? Czy pomiędzy nalotami niemieckich bombowców można kochać, śmiać się i tańczyć fokstrota?

Wojna oczami brytyjskich dziewczyn i kobiet.

Nominacja do British Book Awards. Londyn, 1941.

Pośród bomb spadających na miasto Emmeline Lake, młodziutka ochotniczka służby pożarniczej marzy o karierze dzielnej korespondentki wojennej. Nieoczekiwanie zostaje zatrudniona w redakcji „Przyjaciółki Kobiety” jako maszynistka apodyktycznej i pruderyjnej Henrietty Bird, redaktorki rubryki z poradami. Pani Bird nie chce czytać ani tym bardziej odpowiadać na listy „nieprzyjemne”, a już na pewno nie te o miłości, smutku czy moralnych rozterkach. Jednak Emmy nie potrafi przestać myśleć o pozbawionych wsparcia zrozpaczonych czytelniczkach – kobietach, którym wojna wywróciła życie do góry nogami, które tęskniły za swoimi mężami albo zostały same i zakochały się w nieodpowiednim mężczyźnie. Głęboko poruszona uznaje, że musi im pomóc. Potajemnie zaczyna odpisywać na listy, które miały wylądować w koszu – w końcu to nic złego.

Pełna ciepła i humoru, podnosząca na duchu opowieść o zwykłych Brytyjkach stawiających czoło wojennej nawałnicy jest debiutem A.J. Pearce. Autorka inspirowała się prawdziwymi listami wysyłanymi przez czytelniczki do gazet podczas II wojny światowej. Na podstawie książki powstaje serial telewizyjny. W przygotowaniu także sequel powieści. „Huk spadających z nieba pocisków i łuny pożarów. W bombardowanym Londynie rozgrywa się jedna z najbardziej wzruszających historii II wojny światowej. Życie przy tym toczy się dalej, a ratunkiem są humor, przyjaźń i empatia. Losy Emmy Lake porwały mnie i poruszyły. Kobiecy hart ducha potrafi zdziałać cuda!” - Anna Herbich, autorka Dziewczyn z Powstania.

 • Autor: 

  A.J. Pearce

 • Wydawnictwo: 

  Wydawnictwo Literackie

 • Ilość stron: 

  392

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788308073353

Polecane tytuły z tej samej półki