Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 35471
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Rebis

Sztuka, piękno, oszustwo w prowokująco inteligentnej i doskonale opowiedzianej historii!

Bestseller Dominica Smitha, opowiadający o zagadkach przeszłości oddziałujących na teraźniejszość i o tajemnicach, jakie skrywają ludzkie serca, to frapująca powieść nie tylko dla miłośników sztuki i suspensu.

Holandia, XVII wiek. Sara de Vos, pierwsza malarka przyjęta do amsterdamskiej Gildii Świętego Łukasza, pod wpływem śmierci córki tworzy pejzaż – „Na skraju lasu”.

Nowy Jork, 1957. Marty de Groot, spadkobierca starej holenderskiej fortuny, pewnej nocy orientuje się, że w jego sypialni zamiast oryginału „Na skraju lasu” wisi falsyfikat. Co więcej, poznaje autorkę fałszywego obrazu – Australijkę Ellie, klepiącą biedę studentkę historii sztuki.

Sydney, 2000. Ellie, teraz już uznana historyczka sztuki, organizuje wystawę poświęconą malarkom holenderskiego złotego wieku. I na tej wystawie spotykają się oryginał i wykonana przez nią przed laty kopia „Na skraju lasu”.

Piękna opowieść o miłości, stracie i sztuce, lśniąca jak dzieła Vermeera. – „People”

Dominic Smith – Australijczyk z urodzenia i Teksańczyk z wyboru, jest autorem czterech cenionych i nagradzanych powieści, a także opowiadań. Ostatni obraz Sary de Vos długo utrzymywał się na liście bestsellerów m.in. „New York Timesa”, został też bestsellerem roku 2016 Amazona i Powieścią Roku w Australii. Prawa autorskie sprzedano do kilkunastu krajów.

 • Autor: 

  Dominic Smith

 • Wydawnictwo: 

  Rebis

 • Ilość stron: 

  400

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 21,5 cm

 • EAN: 

  9788380623392

Polecane tytuły z tej samej półki