Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 35281
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Marginesy

Prawdziwe historie potrafią zdumiewać bardziej niż fikcja.

Psychiatra Gary Small przez trzydzieści lat wybitnej kariery psychiatrycznej widział już wszystko. Teraz po raz pierwszy otwiera drzwi swojego gabinetu, by podzielić się opowieściami o najbardziej tajemniczych, intrygujących i dziwacznych pacjentach, jakich spotkał. Opowiada o ścieżce swojej kariery, od zatłoczonych korytarzy bostońskiego pogotowia psychiatrycznego po luksusowe górskie rezydencje ekscentrycznych milionerów.

Spod kozetki to historie – nierzadko zabawne, czasami tragiczne, ale zawsze interesujące –najbardziej frapujących przypadków: nagich kobiet stojących na głowie, mężczyzny przeświadczonego, że jego penis się kurczy, histerycznej ślepoty i psychotycznych ataków romantycznych fantazji czy mdlejących uczennic i prób autoamputacji. To wyjątkowa okazja do przyjrzenia się niezwykłym wyskokom naszego mózgu.

To książka w duchu bestsellerowych publikacji Olivera Sacksa, takich jak Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem czy Przebudzenia. Obserwacje i doświadczenia Gary’ego Smalla zaskakują i fascynują, a zagadki medyczne, które rozwiązuje autor, wprawiłyby w osłupienie nawet najbardziej błyskotliwe umysły pokroju doktora House’a. Fascynująca i niepozbawiona humoru podróż w kapryśne zakamarki ludzkiego umysłu.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2022-06-26 14:08:28 - Iza

Cóż to była za interesująca przygoda w świecie ludzkiego umysłu. Jedno z najciekawszych studiów przypadków jakie kiedykolwiek czytałam. Błyskotliwy humor, garść wiedzy psychologicznej i bardzo sympatyczny psychiatra. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich laików zainteresowanych psychiatrią.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Gary Small, Gig Vorgan

 • Wydawnictwo: 

  Marginesy

 • Ilość stron: 

  384

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 21 cm

 • EAN: 

  9788366335622

Polecane tytuły z tej samej półki