Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 30043
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jakby to było dostać w spadku mały domek na prowincji? Matylda nigdy o tym nie myślała, aż nieoczekiwanie stała się posiadaczką takiej nieruchomości.

Chcesz przekonać się, co z tego wynikło? Sięgnij po książkę Hanny Kowalewskiej "Tego lata, w Zawrociu".

Matylda jest trzydziestolatką pracującą w teatrze. Mieszka w Warszawie, na jednym z blokowisk. Pewnego dnia otrzymuje w spadku, po zmarłej, mało jej znanej babci Aleksandrze, malowniczo położoną posiadłość na prowincji. Przyjeżdża do Zawrocia i poznaje tajemnice domku z tradycjami oraz jego mieszkańców. Odnajduje w gabinecie dziadka pamiętnik, który krok po kroku odsłania przed nią rodzinne sekrety i pomaga choć trochę zrozumieć sytuację, w której się znalazła. A nie jest ona komfortowa, gdyż Matylda została ustanowiona jedyną spadkobierczynią majątku, a wkrótce okazuje się, że chętnych do spadku jest więcej.

Czym kierowała się kobieta, która nie utrzymywała z wnuczką żadnych kontaktów, przekazując rodzinny dworek właśnie jej, a nie dwojgu wnuków, którzy również mieszkali w Zawrociu? Matylda powoli próbuje odnaleźć odpowiedź na to pytanie.

Narratorem powieści jest sama Matylda. Uroki okolicy oraz sekrety rodziny poznajemy więc widziane jej oczyma. Z biegiem czasu obserwujemy, jak zmienia się sama Matylda, jej sposób postrzegania siebie i świata. Książka napisana jest pięknym, niemalże poetyckim językiem, urzeka nastrojem, genialnie oddaje klimat, a przy tym zadziwia trafnością obserwacji ludzkich charakterów. Choć nie ma w niej wartkiej akcji, to jest to powieść, którą czyta się jednym tchem, z niezwykłą przyjemnością.

Jeśli spodobało ci się w Zawrociu i chciałabyś tam powrócić, to mamy dla ciebie doskonałą wiadomość - jest to pierwsza część całego cyklu opowieści!

Sięgnij zatem kolejno po książki: "Góra śpiących węży", "Maska Arlekina", "Inna wersja życia", "Przelot bocianów" i "Cztery rzęsy nietoperza". Hanna Kowalewska jest również autorką innych powieści, które z pewnością także przypadną Ci do gustu z uwagi na przepiękny język autorki: "Julita i huśtawki" oraz "Tam, gdzie nie sięga już cień".

 • Autor: 

  Hanna Kowalewska

 • Wydawnictwo: 

  Literackie

 • Ilość stron: 

  256

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788308063668

Polecane tytuły z tej samej półki