Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 34759
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Rebis

Mary Beard tchnie w starożytne ruiny nowe życie.

Na bezludną wyspę Mary Beard zabrałaby... marmury Elgina, piękne rzeźby z Partenonu. Autorka po raz pierwszy ujrzała je w Muzeum Brytyjskim w wieku pięciu lat – tak zaczęła się jej przygoda ze starożytnością.

Partenon to przekrojowa historia najsłynniejszej świątyni w dziejach, a także rozprawa z narosłymi wokół niej kontrowersjami. Czytelnik dowie się, co znaczył Partenon dla ludzi poprzez wieki, jak pełnił funkcję kościoła i meczetu, a także – dlaczego tak nadzwyczajnie wpisał się w historię naszej kultury.

To żywa i cięta jak osa książeczka (…) opowiada prowokacyjną, a przy tym pasjonującą historię .- „Times Literary Supplement”

Partenon Mary Beard to najbarwniejsze i najbardziej bezstronne spośród dotychczasowych podejść do tematu. - Andrew Graham-Dixon, „Sunday Telegraph”

Z wyrafinowaniem i zajmująco Mary Beard roztacza przed czytelnikiem skomplikowaną historię Partenonu (...) pozycja obowiązkowa tak dla filologów, jak i laików. - Gavanndra Hodge, „Independent on Sunday”

Jeśli planujesz wycieczkę do Aten lub do Muzeum Brytyjskiego, jest to lektura obowiązkowa lecz i kanapowi podróżnicy będą usatysfakcjonowani. -Andrew Crumey, „Scotland on Sunday”

Filologowie klasyczni uważani są za ludzi niedzisiejszych. (...) Po przeczytaniu fenomenalnego Partenonu Mary Beard możemy odłożyć te przesądy do lamusa. Jej zanurzenie tak w antycznym świecie, jak i we współczesności imponuje, podobnie jak erudycja i błyskotliwość badaczki. - „New Scientist”

 • Autor: 

  Mary Beard

 • Wydawnictwo: 

  Rebis

 • Ilość stron: 

  232

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  15 x 22,5 cm

 • EAN: 

  9788380622586

Polecane tytuły z tej samej półki