Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 30873
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Vis-a-Vis

Samotność to pojęcie wieloznaczne, obejmujące zarówno rozpacz opuszczenia, jak i ekstazę pustelniczej mistyki.

W Sztuce samotności Stephen Batchelor, brytyjski znawca buddyzmu i nauczyciel medytacji, prowadzi czytelnika przez różne typy odosobnienia, unikając ekstermów a skupiając się bardziej na tych wartościach, które można czerpać z życia bez ludzi.

Dla Batchelora samotność to przestrzeń autonomii, namysłu, kontemplacji i inspiracji. Bardziej niż podlegającym psychologicznej analizie stanem, jest ona dla niego drogą życia, którą można świadomie praktykować. Książka jest literackim kolażem, na który składają się autobiograficzne opowieści autora o jego doświadczeniach z wypraw do miejsc odosobnienia, o medytacji i skupieniu na sztuce, a nawet o tym, jak peyotl i ayahuasca pozwalają otworzyć umysł i cieszyć się w pełni życiem samotnika.

Drugim ważnym elementem są uwspółcześnione autorskie przekłady tekstów buddyjskich i pism Michela de Montaigne, pokazujące zarówno duchowy, jak i intelektualny wymiar zagadnienia. Jest to pouczająca lektura i zarazem wciągająca seria opowieści o tym, jak być szczęśliwym w samotności.

„Samotność jest sztuką. Trening mentalny jest potrzebny, by ją doskonalić i wzmacniać – pisze Batchelor. Praktykując samotność, oddajesz się opiece nad duszą. Czymkolwiek jest dusza, autor daje czytelnikom wiele sposobów na jej ukojenie. To książka filozoficzna, która pomoże im żyć dobrym życiem”. – „Kirkus Reviews”

 • Autor: 

  Stephen Batchelor

 • Wydawnictwo: 

  Vis-a-vis

 • Ilość stron: 

  240

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  15 x 21 cm

 • EAN: 

  9788379982486

Polecane tytuły z tej samej półki