Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 34338
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny

Jodi Picoult raz jeszcze zachwyca czytelników wciągającą powieścią na temat jednego z najważniejszych problemów etycznych naszych czasów.

Uprzedzenia rasowe, przywileje, władza – to jedynie część kwestii, które porusza i przedstawia w wymiarze dotąd niespotykanym. Kiedy po rutynowym zabiegu umiera noworodek, ojciec dziecka oskarża o morderstwo afroamerykańską pielęgniarkę.

Ani ona, ani jej prawniczka, ani ojciec zmarłego chłopczyka nie mają pojęcia, że ta śmierć odmieni ich życie w sposób, którego żadne z nich nie było w stanie przewidzieć.

W „Małych wielkich rzeczach” Picoult opowiada o władzy i uprzedzeniach, o tym, co nas dzieli i łączy. To powieść o objawieniach, które przychodzą z niespodziewanej strony. Jodi Picoult bierze na warsztat uprzedzenia rasowe, przywileje, sprawiedliwość oraz współczucie – i swoim zwyczajem nie podsuwa łatwych odpowiedzi.

Z wnikliwością, szczerością i empatią maluje obraz rzeczywistości, z którą mamy do czynienia na co dzień i której często nie przyjmujemy do wiadomości. „Małe wielkie rzeczy” to kawał dobrej literatury spod pióra autorki, która zna się na swoim fachu.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2022-02-08 11:02:54 - asia

Jodi Picoult jest dla mnie mistrzynią powieści obyczajowej. Kolejny raz wykreowała historię niebanalną, pochylając się tym razem nad kwestiami rasowymi i nietolerancją. Czarnoskóra położna zostaje oskarżona o śmierć noworodka. Sądowa batalia na zawsze odmieni losy wszystkich bohaterów.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Jodi Picoult

 • Wydawnictwo: 

  Prószyński i Spółka

 • Ilość stron: 

  608

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  12,5 x 19,5 cm

 • EAN: 

  9788380971127

Polecane tytuły z tej samej półki