Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 34143
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: MG

Dzięki książce “Michał Anioł” otrzymasz wyjątkową okazję, by lepiej przyjrzeć się jednemu z najbardziej znanych artystów na świecie.

W okresie włoskiego renesansu żyli i tworzyli wielcy artyści. Wśród nich szczególnie ważną trójką byli Michał Anioł, Rafael i Leonardo da Vinci. Pierwszemu z nich przygląda się bliżej w swojej książce Dmitrij Mereżkowski.

Michał Anioł, a właściwie Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni, przyszedł na świat w 1475 roku w Toskanii. Kilka tygodni po jego narodzinach, cała rodzina wyjechała do Florencji. Michał Anioł, oddany do rodziny kamieniarzy, od wczesnych lat interesował się rzeźbą. Przez długie lata pracował dla Medyceuszy, a później wyjechał do Rzymu. Tam rozpoczął pracę dla papieży i tworzył aż do swojej śmierci. Jednymi z najbardziej znanych dzieł artysty jest “Pietà watykańska” i “Dawid”.

W swojej książce Mereżkowski dużo uwagi poświęca momentom, które Michał Anioł spędził podczas zlecenia, które dostał od papieża Juliusza II. Artysta miał stworzyć malowidła w Kaplicy Sykstyńskiej. Buonarroti, który uważał się przez długi czas wyłącznie za malarza, nie chciał początkowo przyjąć zlecenia. Papież nie rezygnował ze swojego pomysłu, dzięki czemu do dziś można podziwiać freski autorstwa Michała Anioła,  zdobiące wyjątkową kapicę. Artysta tworzył je przez cztery lata.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2022-01-24 12:31:28 - Michał J.

Michał Anioł Dimitrija Mereżkowskiego to syntetyczna opowieść o jednym z najważniejszych malarzy w historii sztuki. Książkę czyta się świetnie, a po lekturze pragnie się poznać jeszcze więcej szczegółów z życia tego wyjątkowego artysty.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Dmitrij Mereżkowski

 • Wydawnictwo: 

  MG

 • Ilość stron: 

  130

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  15 x 21 cm

 • EAN: 

  9788377795637

Polecane tytuły z tej samej półki