Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 34148
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: MG

Historia Polski obfituje w wyraziste postaci kobiece, które potrafiły wiele poświęcić, by osiągnąć cel... Oto jedna z takich bohaterek - "Rycheza, pierwsza polska królowa". Koniecznie poznaj jej historię!

Dziś mało kto pamięta o Rychezie Lotaryńskiej. Ta odważna kobieta była żoną Mieszka II, któremu urodziła syna - dziś znanego nam jako Kazimierz Odnowiciel. Rycheza za życia wyróżniała się inteligencją i rozwagą, której wielu mogło jej pozazdrościć. Przez niektórych była uważana za błogosławioną przez samego Boga. Ówcześni kronikarze nie poświęcali jej większej ilości miejsca w swoich tekstach - nietuzinkowa książka Janiny Lesiak jest fabularyzowaną wersją opowieści o zapomnianej królowie, w której autorka przywraca należną jej pamięć.

Rycheza była kobietą o zaskakujących poglądach - nietypowych dla wieku, w którym żyła. Potrafiła walczyć o swoje i nie bała się wypowiadać zdania, które znacząco różniło się od opinii innych. Życie jej nie rozpieszczało - została zdradzona i wielokrotnie oszukana. To ona jednak sprawiła, że Kazimierz, przyszły król, zmienił oblicze Polski. Janina Lesiak opowiada poruszającą historię kobiety, która dzięki swojej odwadze zmieniła losy całego kraju, by później zostać zapomnianą. Autorka pozwala sobie także na refleksję związaną z obecną sytuacją kobiet i tym, co może nauczyć je pierwsza królowa.

Janina Lesiak jest cenioną autorką polskich powieści historycznych. Napisała popularne "Wspomnienie o Cecylii smutnej królowej" i kilka innych książek, w których na nowo rekonstruuje żywoty zapomnianych kobiet w historii Polski.

 • Autor: 

  Janina Lesiak

 • Wydawnictwo: 

  MG

 • Ilość stron: 

  144

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788377796894

Polecane tytuły z tej samej półki