Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 15479
Wydawca: W.A.B.

Niezwykła podróż do tajemnic archipelagu Zapomnianych Wysp. Odkryj ten ciekawy obszar kuli ziemskiej w publikacji "Galapagos. Historia prawdziwa".

"Galapagos. Historia prawdziwa" to niezwykle wciągająca opowieść o Zapomnianych Wyspach. Ten obszar kuli ziemskiej był znany w środowisku żeglarskim i pirackim bardziej jako Las Encantadas. Miejsce to posiada z jednej strony obszar wulkaniczny, z drugiej zaś ujrzeć można tam niezwykłą różnorodność świata zwierzęcego.

Autor ukazuje w lekki i swobodny sposób, jak z dość zapomnianego miejsca uczyniono częsty punkt turystyczny. Odbiorca zapozna się również z dziejami geologicznymi tego obszaru. "Galapagos. Historia prawdziwa" to również ukazanie historii powstania tego miejsca. Dowiemy się, w jaki sposób prądy morskie ukształtowały klimat na Galapagos. Publikacja ta porusza również dość ważny wątek ludzkiej działalności na Zapomnianych Wyspach, ma ona jednak w tym przypadku niestety negatywny wydźwięk. Ten niezwykły archipelag składający się z trzynastu wysp na pewno przypadnie do gustu wszystkim podróżnikom oraz osobom interesującym się przyrodą tego obszaru.

Autorem książki "Galapagos. Historia prawdziwa" jest Henry Nicholls. Interesuje się biologią ewolucyjną oraz historią biologii. Autor trzech książek popularnonaukowych. Redaktor czasopisma "Galapagos Matters". Przez ostatnie lata napisał wiele artykułów dla takich magazynów jak "New Scientist", "BBC Focus", "BBC Wildlife", "Nature", "Science", "Astronomy Now" i "Chemistry World".

 • Autor: 

  Henry Nicholls

 • Wydawnictwo: 

  W.A.B.

 • Ilość stron: 

  268

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  14,5 x 20 cm

 • EAN: 

  9788328036888

Polecane tytuły z tej samej półki