Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 17272
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Zysk i S-ka

Wywiad, słowo pełne magnetyzmu, ma także swoje ludzkie oblicze. Jak każda instytucja ma w swoich szeregach określony procent nieuków, życiowych niedorajd, cwaniaków, erotomanek, karierowiczów. Oni też są, niestety, historią służb specjalnych.

Postanowiłem zatem bliżej się przyjrzeć uczestnikom pracy wywiadowczej w latach międzywojennych. Tego typu przykładów, zarówno wśród agentów, jak i wśród oficerów, znalazłem bez liku. Od polskiej hrabiny o wielkim polskim nazwisku, bohaterki wspaniałego obrazu Jana Rudnickiego Dama z pieskiem, która na widok męskich spodni traciła kontrolę nad swoim intelektem, poprzez muzyków, celników, włóczęgów, dojarzy i innych chętnych, całkowicie nieświadomych czyhających niebezpieczeństw.

Hrabina prezentowała rodzaj wyrafinowanej agentury. Była osobą otwartą na wszelkie, nawet te najbardziej odważne, męskie propozycje. Każdą z tych przygód wraz z opisem wyszukanych technik zaspokajających jej żądze, skrupulatnie zapisywała w swoim tajnym kajeciku. Notes ten stał się w sądzie niemieckim sensacyjnym dowodem w sprawie.

Na pytanie śledczych jak to możliwe, że pani mąż tolerował tego typu pani zachowania , hrabina odpowiadała: Mój mąż robił dokładnie to, czego sobie zażyczyłam. A już na pewno nie chciał, abym z jakiegoś powodu była zasmucona .

 • Autor: 

  Marian Zacharski

 • Wydawnictwo: 

  Zysk i S-ka

 • Ilość stron: 

  492

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  15 x 22,5 cm

 • EAN: 

  9788377853252

Polecane tytuły z tej samej półki