Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 26387
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Znak

Legenda głosi, że jeśli kruki opuszczą londyńską Tower, to twierdza i królestwo upadną. Tej katastrofie ma zapobiec jedna osoba, której zadaniem jest strzec siedmiu niezwykłych ptaków i losu Wielkiej Brytanii.

Oto opowieść człowieka, który wykonuje najniezwyklejszą pracę – strażnika kruków w londyńskiej Tower.

W sercu nowoczesnej metropolii Christopher Skaife opiekuje się wyjątkowymi zwierzętami. Zaprasza nas do fascynującego świata ptaków obdarzonych zaskakującą inteligencją i złożonymi osobowościami. Opowiada o karmieniu ich psimi ciasteczkami nasączonymi krwią i o pogoni za krukami-uciekinierami, które należy sprowadzić z powrotem do Tower. Pokazuje, jak bardzo przypominają ludzi, bo potrafią być zarówno okrutne, jak i wspaniałomyślne. Wyjaśnia, czemu odegrały tak ważną rolę w mitach i legendach – od prastarych podań po Grę o tron.

Przede wszystkim jednak opisuje niezwykłą przyjaźń, jaką go obdarzyły. W jego książce świat kruków, historia i magia splatają się w opowieść, która zaskakuje i porusza.

„Co za wspaniała książka!” – Neil Gaiman.

„Pełna ciekawostek i anegdot, barwnie opisuje kruki z Tower i osobowość każdego z nich” – George R.R. Martin.

„Skaife to strażnik kruków i mistrz opowieści. Pochłonęłam tę książkę za jednym zamachem!” – Lindsey Fitzharris, autorka Rzeźników i lekarzy.

„Czarujące! Opowieść o legendarnych krukach z Tower. Pełna niesamowitych rzeczy, o których nie masz bladego pojęcia. Jeden z kruków zakochał się w metalowej małpce. Cóż, kiedy wszystko inne zawiodło...” – Margaret Atwood.

 • Autor: 

  Christopher Skaife

 • Wydawnictwo: 

  Znak

 • Ilość stron: 

  288

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  13.5 x 21.0 cm

 • EAN: 

  9788324056187

Polecane tytuły z tej samej półki