Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 32421
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: W.A.B.

Masz 30 lat, ogromne długi i bogatego ojca, który Cię wydziedzicza. Nie masz natomiast własnego dochodu. Co robisz?

Główny bohater, Marcin Małys, opublikował “Taśmy rodzinne” i stracił przychylność rodziny. W jaki sposób spróbuje teraz tę przychylność odzyskać?

To gorzka opowieść o skutkach błędnego podejścia do sfery finansów. Choć tematyka nie jest zabawna, książka pełna jest humorystycznych momentów i odniesień do rzeczywistości lat 90. Jeśli więc interesuje Cię ten okres w dziejach Polski i zestawienie humoru z powagą - książka “Taśmy rodzinne” przypadnie Ci do gustu!

Historię rodziny Małys odkrywamy z perspektywy głównego bohatera oraz jego ojca. Ojciec Marcina - Jan, jest dorobkiewiczem, który skorzystał z okazji wzbogacenia się w latach 90. Jest właścicielem dużych pieniędzy, a cała rodzina to typowi nowobogaccy. 

Wchwili, gdy Marcin publikuje rodzinne filmy, ojciec go wydziedzicza. Główny bohater staje oko w oko z koniecznością uregulowania długów o wartości ponad 60 tysięcy złotych. Liczył na pomoc ojca, który obiecał mu kwotę pięciokrotnie wyższą. Czy w rodzinie Marcina liczą się tylko pieniądze? Jeden z bohaterów ma duży problem z powodu ich braku i oczekuje pieniędzy, których nie zarobił. Drugi spędził całe życie na dążeniu do fortuny. Marcin postanawia odwiedzić bliskich i przekonać ojca do zmiany decyzji.

Czytelnik dowiaduje się więcej na temat toksycznych relacji łączących członków rodziny. Czy prawdziwe wartości już się nie liczą? Żona i dzieci Jana przyzwyczaili się już do jedynej rzeczy, jaką otrzymują od głowy rodziny - pieniędzy. Życie Marcina stoi w miejscu i główny bohater zmaga się z depresją. Z kolei ojciec jest już coraz bardziej zmęczony zarabianiem i swoim biznesem. Autor przedstawia historię Jana, jego relacje z matką i młodość.

 • Autor: 

  Maciej Marcisz

 • Wydawnictwo: 

  W.A.B.

 • Ilość stron: 

  316

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 20,0 cm

 • EAN: 

  9788328066250

Polecamy