Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 33233
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Vesper

Interesujący zbiór opowiadań, gromadzący w sobie utwory samych mistrzów grozy. Przekonaj się, jak poradzili sobie z tematem przewodnim: zarazą.

"Grobowiec" to antologia, która pojawia się cyklicznie i skupia się na prezentacji utworów napisanych przez polskich pisarzy tworzących literaturę grozy. Pierwszy tom został poświęcony zarazie, następne zaś skupią się na zgoła innym motywie. Warto zauważyć, że każdy z autorów traktuje temat nieco odmiennie, dla wszystkich jednak stanowi on jedynie dość luźną inspirację. Opowiadania mają różne ramy czasowe: jedne mówią o zamierzchłej przeszłości, inne natomiast skupiają się na dalekiej przyszłości. Czytelnik może się spodziewać wewnętrznych batalii, jakie rozgrywają się w sercach bohaterów i w odpowiedni sposób wpływają na ich dalsze życie.

Sięgając po tę pozycję, można liczyć na sporą różnorodność, choć historie łączy przecież wspólny motyw. Niektóre z opowiadań przedstawiają sobą wyjątkowo mroczny, ciężki klimat, inne z kolei wzbudzają niepokój, zmuszając do zadawania sobie pytań, na jakie czasem zwyczajnie nie znamy odpowiedzi. Dzięki sporemu zróżnicowaniu tekstów każdy odbiorca na pewno znajdzie coś idealnego dla siebie.

Do antologii trafiły teksty następujących autorów: Krzysztofa Wrońskiego, Wojciecha Uszoka, Konrada Możdżenia, Tomasza Sablika, Pawła Ciećwierza, Anny Marii Wybraniec, Jakuba Bielawskiego, Bartłomieja Grubicha, Roberta Ziębińskiego, Kamila Staniszka, Macieja Krzywińskiego, Sebastiana Królikowskiego, Łukasza Radeckiego, Grzegorza Kopca oraz Dawida Lipskiego.

 • Autor: 

  praca zbiorowa

 • Wydawnictwo: 

  Vesper

 • Ilość stron: 

  548

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  14,0 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788377313732

Polecane tytuły z tej samej półki