Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 32528
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Feeria

Książka o czymś, nad czym normalnie wcale się nie zastanawiamy. Z tej pozycji dowiesz się dużo więcej o powietrzu, a przy okazji poznasz wiele ciekawostek z przeszłości.

Kiedy oddychamy, nikt nie zastanawia się, jak wykonać wdech, a jak wydech. Tymczasem powietrze, które nas otacza, pozwala nam przeżyć i normalnie funkcjonować każdego kolejnego dnia. Nic więc dziwnego, że jest ono tak cenne, choć na co dzień wcale się o tym nie mówi. Wszystko zależy oczywiście od jego jakości, stopnia zanieczyszczenia oraz wykorzystania, jednak wiadomo, że bez powietrza nie istniałby i człowiek.

W książce "Ostatni oddech Cezara" Sam Kean przytacza intrygujące ciekawostki w formie przystępnych opowieści. Jednocześnie przemyca wiedzę tak, by Czytelnik w żadnym wypadku nie okazał znudzenia lekturą. Tak na przykład pozna historię o tym, jak stworzono chleb z powietrza oraz jakie sytuacje z dawnych czasów wpływają na zanieczyszczenie naszych ulic jeszcze dziś. Im bardziej zagłębisz się w lekturę tej pozycji, tym bardziej nie będziesz mógł się oderwać.Sam Kean jest amerykańskim pisarzem, który zajmuje się literaturą faktu. Urodził się w Sioux Falls w Dakocie Południowej. Studiował natomiast na Uniwersytecie w Minnesocie. Współpracował nieraz z takimi magazynami, jak: "The New York Times Magazine", "Psychology Today" oraz "The New Scientist".

Jego książki, mimo że wszystkie opierają się tylko i wyłącznie na faktach, okazują się bardzo wciągające, dlatego zjednują mu coraz to nowszych fanów.

 • Autor: 

  Sam Kean

 • Wydawnictwo: 

  Feeria

 • Ilość stron: 

  432

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788372297747

Polecane tytuły z tej samej półki