Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 24328
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni

Moja siostra mieszka na kominku to jedna z największych niespodzianek angielskiej prozy w ostatnich latach. Debiutancka powieść młodej autorki Annabel Pitcher stała się bestsellerem oraz została przetłumaczona na kilkanaście języków.

Książka została nominowana do wielu nagród w kategorii najlepsza powieść roku, m.in. Carnegie Medal, Dylan Thomas Prize, a także zdobyła prestiżową nagrodę Branford Boase Award dla najbardziej spektakularnego debiutu roku.

Od tamtego wydarzenia dziesięcioletni Jamie nie płakał ani razu.

Chłopiec wie, że powinien – przecież Jasmine płakała, i mama, a tacie zdarza się to do dziś. Roger wprawdzie nie uronił ani jednej łzy, ale to w końcu kot, poza tym nie znał Rose aż tak dobrze.

Wszyscy dookoła zapewniali, że czas leczy rany, tylko że to jedno z tych kłamstw powtarzanych przez dorosłych, gdy nie wiedzą, co powiedzieć. Minęło już pięć lat, a jest jeszcze gorzej: tata wciąż pije, mama zniknęła, a Jamie został z pytaniami, na które sam musi sobie odpowiedzieć.

Ta historia to właśnie jego opowieść. To niewyobrażalnie prawdziwa i wzruszająca relacja z wysiłków małego chłopca, próbującego zrozumieć tragedię, która rozbiła jego rodzinę.

„Zabawna opowieść. Prawdziwa. Żyjąca własnym życiem na kartach książki. Pełna ciepła, w którym można się wygrzewać i ostrej jak brzytwa szczerości.”– Guardian

„Pełna ciepła, zabawna opowieść, która jednocześnie podniesie cię na duchu i sprawi, że pęknie ci serce. Boleśnie prawdziwa i pięknie napisana. Pochłonie cię i – mam nadzieję – sprawi, że spojrzysz na świat inaczej.”– Cosmopolitan

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2022-08-06 16:24:44 - Ruda

Piękna opowieść o radzeniu sobie ze stratą, o żałobie, ale i o przyjaźni. Opowiedziana z perspektywy dziesięcioletniego chłopca, czasem wzrusza, ale czasem i bawi. Bardzo polecam!

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Annabel Pitcher

 • Wydawnictwo: 

  Papierowy księżyc

 • Ilość stron: 

  288

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  12,5 x 19 cm

 • EAN: 

  9788361386926

Polecane tytuły z tej samej półki