Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 28824

Skrzydła dla motyla to książka, której autorką jest Ntalian Lolkoki. Ta poruszająca autobiograficzna opowieść opisuje niezwykłą historię Masajki Ntailan Lolkoki. Dziewczyna dorastała na peryferiach miasteczka Maralal na północy Kenii. Mając dwanaście lat zgodnie z tradycją i kulturą swojego plemienia została obrzezana. Od tego momentu czuła się coraz bardziej obco we własnym ciele. Kilka lat po tych wydarzeniach poznała w Nairobi młodego angielskiego żołnierza i wyjechała z nim do Anglii, a potem do Niemiec. Po pewnym czasie wzięła ślub z tym mężczyzną. Jednak małżeństwo rozpadło się, ponieważ seks sprawiał kobiecie wiele trudności.

Po separacji Ntailan została modelką i znalazła się w świecie zamożnych ludzi, jednak w jej sercu nadal panowała ciemność. Wciąż była kimś obcym we własnym ciele. Doskwierały jej lęki i depresje. Dzięki Waris Dirie dowiedziała się, że istnieje możliwość przeprowadzenia operacji, która polegałaby na rekonstrukcji okaleczonych narządów płciowych (FGM). Ntalian zdecydowała się na ten krok i obecnie czerpie radość z intymnego życia.

Ntailan aktualnie mieszka w Berlinie. W swojej książce otwarcie i szczerze opisuje chwile, kiedy została okaleczona. Przez długi czas po tym wydarzeniu milczała. Ntalian opowiada o tym w jaki sposób, już jako dorosła kobieta - skorzystała z szansy, aby zmienić swoje życie. Autorka mówi także o tym, jak operacja rekonstrukcyjna wpłynęła na jej odczucia, związane ze swoim ciałem i psychiką oraz jak jej życie zmieniło się z cierpienia w wybawienie.

Dzięki zagłębieniu się w opowieść Ntalian można bliżej poznać tradycje kenijskiego plemienia. Książka Skrzydła dla motyla zyskała wiele pozytywnych opinii, podkreślających autentyczność i emocje, bijące z opowieści autorki. Stała się ona także inspiracją dla wielu kobiet. Książka może więc być również bardzo motywacyjna dla kobiet, które zmagają się z pewnymi trudnościami czy lękami, wynikającymi z przeszłych doświadczeń.

 

 • Autor: 

  Ntailan Lolkoki

 • Wydawnictwo: 

  Prószyński i S-ka

 • Ilość stron: 

  304

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13 x 20 cm

 • EAN: 

  9788381232760

Polecane tytuły z tej samej półki