Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 29372
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Vis-a-Vis

Spróbuj towarzyszyć markizowi de Sade w podróży w głąb ludzkiego umysłu. Poznaj jego kontrowersyjne dzieło, wykraczające daleko poza granice moralności. Wkrocz do mrocznego i sadystycznego świata znanego markiza

Książka markiza opowiada o czterech bogatych szlachcicach, którzy w towarzystwie 42 osób przez cztery miesiące oddają się licznym orgiom. Wykonują i opisują wszystkie praktyki seksualne stanowczo zakazane przez Kościół katolicki. Dzieło podzielone jest na cztery części, odpowiadające kolejnym miesiącom, a całość zostaje przedstawiona czytelnikowi przez cztery prostytutki: Martaine, Champville, Duclos i Desgranges. Zadaniem każdej z nich jest opowiedzenie w ciągu miesiąca 150 perwersyjnych historii. Jeśli któraś z opowieści przypadnie do gustu zgromadzonym, zostanie niezwłocznie zrealizowana. Akcja powieści rozgrywa się na zamku Silling, pod koniec panowania króla Ludwika XIV.

Mroczne strony ludzkiej natury oraz pierwotne instynkty zostały wytłumione przez powstanie barier kulturowych. Człowiek nie może być w pełni sobą z powodu nakładanych na niego przez ogół licznych ograniczeń. Takiego zdania był Donatien Alphonse Francois de Sade, autor prezentowanego utworu, od którego nazwiska pochodzi pojęcie „sadyzm”. Markiz stworzył wiele powieści, które zostały zapomniane w późniejszych, konserwatywnych czasach. Mimo to jego dzieła z czasem zaczęły zyskiwać sławę jako owoc zakazany.

W swoich licznych, budzących wielkie kontrowersje utworach, autor przedstawiał przemoc, hańbę, okrucieństwo i dominację nad drugim człowiekiem jako drogę do seksualnego spełnienia. Sto dwadzieścia dni Sodomy, czyli szkoła libertynizmu ukazuje najgorsze i najokrutniejsze strony ludzkiej natury. Człowiek, który nie musi bać się konsekwencji swoich czynów, bez wahania przekroczy wszelkie granice moralności i da upust swym głęboko skrywanym żądzom.

 • Autor: 

  Markiz de Sade

 • Wydawnictwo: 

  Vis-a-vis Etiuda

 • Ilość stron: 

  472

 • Oprawa: 

  twarda

 • EAN: 

  9788379982554

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten tytuł wybrali również...