Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 29386
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny

Wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości – pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla

Laboratorium powstających tekstów, książek, bohaterów. Proces żmudnych, ale i fascynujących poszukiwań. Eksplozje wyobraźni. Podążanie za logiką rodzącej się fabuły i za wewnętrznym światem bohaterów, odkrywanie ich motywacji, światopoglądów. Odsłanianie pasjonujących historii, ale też opowieść o lekturach i osobistych doświadczeniach. Wytrwała dążność do tego, by rozumieć nieskończone zróżnicowanie i skomplikowanie świata.

Dwanaście wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, które składają się na wyjątkowe zaproszenie za kulisy twórczości Olgi Tokarczuk. Teksty kluczowe i premierowe. W tym szeroko komentowana Mowa Noblowska.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-11-17 16:14:59 - Patryk

Niesamowita podróż do ponoblowskiej rzeczywistości Olgi Tokarczuk. Pierwsza książka wydana po otrzymaniu nagrody Nobla to nie powieść ani tez nie zbiór opowiadań, a eseje. O czym? o pisaniu właśnie, o psychologii i metafizyce tego złożonego procesu. Dodatkowym smaczkiem jest zapis wykładu, który autorka wygłosiła w Sztokholmie po odebraniu nagrody. Jako fan twórczości Pani Olgi- serdecznie polecam.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Olga Tokarczuk

 • Wydawnictwo: 

  Wydawnictwo Literackie

 • Ilość stron: 

  304

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  14,5 x 21,3 cm

 • EAN: 

  9788308073056

Polecane tytuły z tej samej półki