Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 28682
Wydawca: Kultura Gniewu

Rok 1940, miasteczko gdzieś we Francji. Epidemia trwa już drugi miesiąc. Praktycznie każdej nocy gdzieś w mieście dokonuje się przemiana ludzkiego ciała w kamień. Bezdomny lump, urzędnik miejski wysokiego szczebla, dystyngowana dama, drobny sklepikarz i podróżny, którego noc zmusiła do zatrzymania się w jednym z hoteli. Pojedyncze osoby, a czasem całe rodziny. Nikt, absolutnie nikt nie może być pewien, że obudzi się o świcie.

Od znalezienia kolejnej ofiary tajemniczej plagi zaczyna się NeST, najnowszy komiks Marka Turka, prawdziwej legendy polskiego komiksu.

Autor Bajabongo i Fastnachtspiel pracę nad nim zaczął prawie dekadę temu i w ciągu tego czasu pokazywał jego skromne fragmenty na wystawach, podczas komiksowych konkursów oraz w internecie.

W końcu jednak dostajemy do rąk skończoną całość, będącą bez wątpienia jednym z najlepszych komiksów Turka. W NeST, w którym kryminał łączy się z thrillerem, znajdziemy charakterystyczne cechy jego stylu, ostro skontrastowane czerń i biel, wizje jak z sennych koszmarów, klaustrofobiczny nastrój, wszystkie doprowadzone do perfekcji.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2021-06-09 16:55:22 - Artur

"Nest" to świetny komiks opowiadający historię dziwnej epidemii w małym miasteczku we Francji. Ofiary epidemii w niezwykły sposób zmieniają się w kamień... Mroczny i niepokojący klimat, tajemnice i dziwne istoty. Całość przedstawiona na genialnych rysunkach w dodającej klimatu czarno białej kolorystyce.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Marek Turek

 • Wydawnictwo: 

  Kultura gniewu

 • Ilość stron: 

  80

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  16,5 x 23,5 cm

 • EAN: 

  9788360915677

Polecane tytuły z tej samej półki