Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 27629
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny

Siedemnastoletnia Hedda ma zaburzenia odżywiania. Choroba ma charakter obsesyjny i jedyne, co ją uspokaja to nieustanne liczenie wszystkiego, co da się policzyć. Dni, godziny, minuty, pieniądze, kalorie, schody… Jej choroba ma imię – Nia.

Kiedy Hedda odkrywa, że jest w ciąży, liczby, które zawładnęły jej umysłem, przestają się zgadzać.

Jest przecież bardzo młoda, jest przecież bardzo słaba…

A na dodatek wciąż słyszy w głowie szepty Nii, że pasożyt, który w niej zamieszkał, deformuje jej ciało.

Dni mijają nieuchronnie, w końcu Hedda podejmuje decyzję: zawrze z Nią rozejm. Do narodzin dziecka pozostało siedemnaście tygodni, sto dziewiętnaście dni, trzysta pięćdziesiąt siedem posiłków.

Debiutancka powieść Karen Gregory opowiada o miłości i rozpaczy, o ludzkim uporze oraz o nadziei.

A także o tym, że tego, co najważniejsze, nie da się policzyć.

Karen Gregory od wczesnego dzieciństwa była zapamiętałym molem książkowym. W wieku dwunastu lat napisała swą pierwszą opowieść – historię myszy o imieniu Bantra. Potem nie dotykała edytora tekstu aż do czasu, gdy urodziło się jej pierwsze dziecko, a ją samą ogarnęło pragnienie pisania. Absolwentka Somerville College w Oksfordzie, czynna zawodowo koordynatorka projektów, do perfekcji opanowała sztukę pisania w wolnych chwilach. Pomagają jej w tym mocna kawa oraz silna niechęć do prac domowych. Karen mieszka wraz z rodziną w Wiltshire. Niepoliczalne to jej debiutancka powieść.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-06-24 14:20:21 - Daria08

Książka "Niepoliczalne" porusza bardzo ważny i trudny temat zaburzeń odżywiania. Mimo wszystko książka z bardzo pozytywnym przesłanie, że zawsze powinniśmy o siebie walczyć i nie poddawać, mimo że czasem może być pod górkę. Polecam!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2021-04-16 16:55:23 - Hawrotka

Chociaż bohaterką jest nastolatka, powieść porusza ważny temat w nietypowy sposób. Oprócz wątku choroby, mamy też przede wszystkim wątek walki - nie tylko z samym sobą, swoim ciałem, ale także walki o drugiego człowieka. Niewątpliwym jej plusem jest realizm relacji, w których znajduje się główna bohaterka - nie ma tutaj miejsca na cukier. Są zgrzyty, niedopowiedzenia, niewygodna cisza... Lektura nie jest lekka, ale jest potrzebna i uważam, że dobrze wychodzić z taką tematyką do młodych ludzi.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Karen Gregory

 • Wydawnictwo: 

  Jaguar

 • Ilość stron: 

  335

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 20 cm

 • EAN: 

  9788376865775

Polecane tytuły z tej samej półki