Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 25367
Wydawca: Rebis

Miłość, gry pozorów, układy. Pierwsza odsłona intrygi rozgrywającej się w samym sercu starożytnego Egiptu


Krótko po zwycięstwie sił faraona Ramzesa II w bitwie z Nubijczykami dochodzi do tragedii: z przeklętego grobowca znika największy ze skarbów – zapieczętowany dzban Ozyrysa, w którym zamknięto tajemnicę życia i śmierci. Książę Setna, młodszy syn władcy, jest świetnie wykształconym skrybą i błyskotliwym kapłanem świątyni boga Ptaha. By zniweczyć plany złodzieja, Setna sprzymierza się z młodą, czarującą uzdrowicielką, kapłanką ze świątyni bogini Sechmet, a przy okazji zakochuje się w niej. Sekhet odwzajemnia jego uczucie. Czy ich miłość i wiedza okażą się dość silne, by pokonać działanie złych mocy?

Przeklęty grobowiec nie tylko zaciekawia sensacyjną, wartką fabułą, ale także przenosi czytelnika w tajemniczy i fascynujący, wciąż na nowo odkrywany kraj faraonów.

Autor z niezwykłą wręcz precyzją oddaje realia starożytnego Egiptu, w którym światy bogów i ludzi przenikały się w każdej dziedzinie życia, a to, co boskie, było nierozłącznie związane z tym, co ludzkie.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-10-13 12:56:46 - Michał J.

Przeklęty grobowiec otwiera wspaniały cykl kryminałów osadzonych w fascynujących czasach faraonów. Skarby, grobowce, miłość i intryga w samym sercu starożytnego Egiptu. Rzadkość w literaturze kryminalnej.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Christian Jacq

 • Wydawnictwo: 

  Rebis

 • Ilość stron: 

  272

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 21,5 cm

 • EAN: 

  9788378188605

Polecane tytuły z tej samej półki