Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 14654
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Wielka Litera

Brawurowa opowieść o życiu i śmierci najsłynniejszego australijskiego bandyty.

Kochali go prości ludzie, a policja, sędziowie i bankierzy usilnie próbowali zaprowadzić na szubienicę. Ned Kelly już w chwili narodzin był skazany na stryczek. Zanim stał się mordercą policjantów i koniokradem, wychowywał się w biednej, pozbawionej ojca irlandzkiej rodzinie. Od dziecka przyzwyczajony do ciężkiej pracy, w pogoni za lepszym życiem trafił pod skrzydła lokalnego przestępcy. Szybko wprawił się przy nim w bandyckim fachu.

Ćwicząc jazdę konną, strzelecką celność i wiedzę o ludzkich słabościach, stał się wyjątkowo niebezpiecznym, ale też najbardziej podziwianym rozbójnikiem.

Byłby jednak zaledwie jednym z wielu pospolitych przestępców, gdyby nie jego niezwykła energia i talent do pakowania się w kłopoty. Carey nie szczędzi czytelnikowi opisów krwawych bijatyk, szaleńczych pościgów i utarczek z policją, a potem czarnej, więziennej beznadziei. Jego bohater łamie prawo i zarazem sam jest łamany przez bezwzględny kolonialny system.

To powieść dla miłośnikow przygody i pełnego wartkiej akcji kryminału, rozgrywającego się w świecie, który dawno odszedł. Takich historii i takich bohaterów już się nie spotyka.

Za Prawdziwą historię Neda Kelly'ego w 2001 roku Peter Carey otrzymał swoją drugą nagrodę Bookera prestiżowe wyróżnienie przyznawane autorom najlepszych powieści anglojęzycznych.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-06-29 19:23:55 - Marta

Jak mnie wciągnęła ta historia! Świetnie napisana, realistyczna. Co prawda brak interpunkcji i błędy na początku trochę utrudniały lekturę, ale z czasem można się do tego przyzwyczaić. Rozumiem, że autor chciał oddać styl pisania prostego człowieka. Czyta się z zapartym tchem.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Peter Carey

 • Wydawnictwo: 

  Wielka Litera

 • Ilość stron: 

  464

 • Oprawa: 

  miękka ze skrzdełkami

 • Format: 

  13,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788380320819

Polecane tytuły z tej samej półki