Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 19596
Wydawca: Replika

Krzysztof Pieczyński w literaturze daje nam całego siebie. Nie stosuje półśrodków. Nie idzie na kompromis. Odkrywa się całkowicie. Jest porażająco uczciwy. Pracuje w natchnieniu romantyków minionej epoki, nieprzystającym do naszych czasów. I jak romantyk niesie w sobie poczucie posłannictwa. Wsłuchując się w swoją duszę, idzie za jej głosem. Poszukuje miłości i to jest najważniejsze w jego życiu. Ale czy taka miłość ziemska, to miłość możliwa? Czy prawdziwym celem poszukiwania niemożliwego nie jest pragnienie bycia blisko Boga?

Dom Wergiliusza to stworzony przez poetę i mistyka trzyczęściowy utwór, o formie nie poddającej się tradycyjnej klasyfikacji. Krzysztof Pieczyński przedstawia w nim wizje, które nawiedzają go na jawie i we śnie. Wizje przybierają kształt krótkich epifanii. Wyrazistość i poetyckość opisów powoduje, iż są to literackie unikaty.

Dom Wergiliusza nie jest książką, którą można przeczytać za jednym razem. Czyta się ją fragmentami, czasem bardzo krótkimi, odkłada, aby za jakiś czas wrócić do niej ponownie. Jest w niej ciężar wielu lat wytężonej pracy, ale też i lekkość, jaka dana jest naszym duszom.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-05-11 15:31:22 - Agata D

Po książkę sięgnęłam z sentymentu i uznania dla kunsztu aktorskiego autora - Krzysztofa Pieczyńskiego. Książka ma formę wysoce wysublimowaną...momentami poetycką i patetyczną, nawiązującą językiem do języka psalmów...momentami potoczną. I jest to zabieg celowy. Autor ukazuje poszukiwanie drogi do źródła, do Boga...z pewnością pozycja, która zapada w pamięć.

Ocena 4.00

Oceń tytuł : 
2020-10-06 12:25:08 - Patryk

W swojej książce znany aktor Krzysztof Pieczyński stara się ukazać czytelnikowi siebie, niejako umiejscowić swoją osobę we współczesnym świecie. Porusza jednocześnie kwestie miłości i wiary, które nieco zmieniają swoje znaczenia wraz ze zmianami zachodzącymi w społeczeństwie. Czyni to w sposób bardzo wysublimowany i do bólu nieraz obiektywny. Książka warta uwagi, polecam smakować ją w niewielkich dawkach, by pozostawić sobie czas na analizę i własne przemyślenia.

Ocena 4.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Krzysztof Pieczyński

 • Wydawnictwo: 

  Replika

 • Ilość stron: 

  296

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788376742519

Polecane tytuły z tej samej półki