Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 26866
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Film IT

Kresowian zabito dwukrotnie.

Raz przez ciosy siekierą. Drugi raz przez przemilczenie.

A ta druga śmierć jest gorsza od tej pierwszej.

Przepięknie wydany album przedstawiający historię Wołynia wraz z fotosami z najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-16 10:11:14 - Piotr

Wbrew okładce, ktòra jest myląca nie jest to tylko historia powstania filmu " Wołyń ". Przepiękny album opisujący historię Wołynia a także kresowych ziem dawnej Rzeczypospolitej od czasòw najdawniejszych, stosunki polsko-rusińskie a potem polsko-ukraińskie. Zawiera wspaniałe reprodukcje starych obrazòw, pocztòwek i zdjęć ukazujące życie codzienne tych ziem i ich mieszkańców. Materiał o powstawaniu filmu " Wołyń " to ostatnie 80 ze 183 stron tego albumu. Całość oceniam na 6 i jeszcze taka cena!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-04-23 09:37:27 - Michał J.

Tragiczna historia Wołynia porusza do głębi. Wciąż stosunkowo niewiele mówi się o tamtych wydarzeniach. Kilka lat temu powstał na ten temat wstrząsający film Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń". Niniejsza książka przybliża nam tamte tragiczne w polskiej historii chwile, a zarazem ukazuje trudy pracy filmowców, którzy postanowili pochylić się nad tą historią. Książka stanowi atrakcyjną publikację prezentującą w prosty oraz przystępny sposób bardzo trudny i bolesny temat.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-04-23 11:41:33 - Aleksander

Przyznaję, iż mimo delikatnej znajomości tematu, bardzo długo zabierałem się za tą pozycję - mimo jej obecności na półce. W końcu skusiłem się na nią. Pozycja świetnie przybliża nam tą tragiczną historie, poprzez świetny tekst ubarwiony reprodukcjami zdjęć i obrazów. Ukazuje nam także trudy planu filmowego, który potrafi wstrząsnąć nie jednym człowiekiem. Jak najbardziej polecam (głownie dla ludzi o mocnych nerwach)

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-05-05 23:15:12 - Agata D

Świetna pozycja, bogato ilustrowana i zachwycająca pod względem merytorycznym Jak dla mnie mylący jest podtytuł "historia pewnego filmu" - książka zawiera bardzo cenne informacje o historii i kulturze. Jako osoba, która pragnie poszerzyć swa wiedzę o kulturze i historii kresów, bardzo wiele zyskałam dzięki lekturze tej książki.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Maciej Robert

 • Wydawnictwo: 

  Film IT

 • Ilość stron: 

  182

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  24 x 30 cm

 • EAN: 

  9788394574604

Polecane tytuły z tej samej półki