Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 25964
Wydawca: WarBook

Po 70 latach taśmy filmowe z kronikami nagranymi podczas Powstania Warszawskiego przez operatorów Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej ujrzały światło dzienne. Stało się tak za sprawą Muzeum Powstania Warszawskiego, które na ich podstawie postanowiło stworzyć pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych.

Tak oto narodziło się "Powstanie Warszawskie", czyli opracowany w nowoczesnych technologiach dramat wojenny non-fiction mówiący o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Film był polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Na festiwalu filmowym w Gdyni zdobył nagrodę Orły dla najlepszego obrazu dokumentalnego i najlepszego dźwięku, a Stowarzyszenie Filmowych Reżyserów Dźwięku przyznało mu Złotą Szpulę.

Sukces projektu zainspirował twórców do dalszych działań. Muzeum Powstania Warszawskiego zwróciło się więc do pisarza Marcina Ciszewskiego z prośbą o zbeletryzowanie filmu.

Celem było przekucie poruszających kronik powstańczych w fascynującą książkę. Efektem tej pracy jest niniejszy tom. Powstało dzieło daleko wykraczające poza interpretację – to oryginalna, autorska opowieść o jednym z najważniejszych momentów w dziejach Polski. I kolejny dowód na to, że historia wciąż jest żywa i pełna wzbudzających emocje narracji. Zapraszamy na literacką wędrówkę po walczącej Warszawie.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-25 10:28:50 - Michał J.

Autentyczne kadry z filmów i zdjęć kręconych w walczącej Warszawie. Pokolorowane poruszają jeszcze bardziej i stanowią wyjątkowe świadectwo. Szkoda, że nie jest w twardej oprawie.

Ocena 4.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Marcin Ciszewski

 • Wydawnictwo: 

  WarBook

 • Ilość stron: 

  224

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 20 cm

 • EAN: 

  9788364523533

Polecane tytuły z tej samej półki