Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 26318
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Replika

Wiatr uderzył w policzki Kingi tak samo mocno jak wtedy, gdy była mała i stała z ojcem w tym samym miejscu. Razem oglądali przelatujące nad żółtą wieżą chmury.

Boksowana widokami pamięć coraz śmielej barwiła sepię wspomnień. Kinga ma na karku prawie czterdzieści lat i przeszłość małżeńską w kolorze buraczka. Gdy w babcinej szafie znajduje nić, po której trafia do Kowar – karkonoskiego miasteczka słynącego niegdyś z fabryki dywanów – zaczyna tkać swój własny kolorowy kobierzec. Jest w nim miejsce na soczystą zieleń lip, szarość chmur i błękit nieba. Na żółć zazdrości o uczucia. Jest wreszcie barwa fiołka, który pachnie tak samo po polskiej i po niemieckiej stronie granicy. W co ułoży się wzór na tkaninie Kingi? Czy kobieta zdoła spleść zgrabnie wszystkie wątki ze swojego dzieciństwa? A może znajdzie wśród nich również współczesny, na którym da się oprzeć marzenia o przyszłości?

Joanna Sykat czaruje słowem. W przedstawionej historii poszukuje klucza do wspomnień, udowadniając, że przeszłość często ma wpływ na przyszłość. Niedowiarków zachęcam do zajrzenia na kartki tej powieści, a romantyków zapewniam, że będą usatysfakcjonowani. Iskra zapłonowa do szukania w historii rodzinnej drugiego dna, które może zaskakiwać.

Aneta Kwaśniewska, Książki w eterze, ksiazkiweterze.pl

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-05-05 10:35:45 - Michał J.

Podróż śladem wspomnień, które doprowadzają bohaterkę do skrywanej przez lata rodzinnej tajemnicy. Kobieta wraca do rodzinnego domu w Karkonoszach. Tam w babcinej szafie natrafia na coś, co na jakiś czas pochłonie ją bez reszty i być może zmieni jej dotychczasowe życie. Czy zdoła odkryć prawdę? I jaki wpływ będzie miał na nią proces jej odkrywania? Bardzo dobra i zajmująca powieść obyczajowa dla każdego.

Ocena 4.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Joanna Sykat

 • Wydawnictwo: 

  Replika

 • Ilość stron: 

  304

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13 x 20 cm

 • EAN: 

  9788376746005

Polecane tytuły z tej samej półki