Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 16372
Wydawca: Czarna Owca

W roku 1913 Malka Treynovsky jeszcze jako dziecko ucieka z rodziną z Rosji do Nowego Jorku. Zaraz po przyjeździe ulega wypadkowi i zostaje porzucona na ulicy. Przygarnia ją włoska rodzina sprzedawców lodów, od której uczy się fachu. Musi ciężko pracować i udaje jej się przetrwać tylko dzięki sprytowi i pomysłowości. Kiedy dorasta, zakochuje się w niepiśmiennym radykale Albercie – wsiadają razem do furgonetki z lodami i wyruszają w podróż po Ameryce. Powoli dziewczyna staje się Lillian Dunkle, nieugiętą bizneswoman stojąca na czele lodowej fortuny. Jej droga do wielkich pieniędzy i sławy jest nieodłącznie spleciona z dziejami Ameryki. Śledząc jej losy stajemy się świadkami prohibicji, drugiej wojny światowej czy czasów disco.

Przenikliwa i wartko napisana powieść. Czytając ją, lepiej zaopatrzcie się w pudełko lodów, możecie ich bardzo potrzebować!

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-18 15:59:24 - joannadee

Historia Malki pokazuje jak ciężkie jest życie na emigracji, ale mimio przeciwności losu oraz zaradności i determinacji można osiągnać wiele. Taki typowy amerykański sen i od zera do milionera.Choć ta historia nie kończy się typowym "happy endem" pokazuje nam,że warto walczyć o swoje marzenia.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-05-04 11:01:09 - Aleksander

Gilman od pierwszego wyrazu wciąga nas w historię Malki, ani na chwilę nie pozwalając oderwać się od książki. Niesamowicie lekkie, przystępne pióro. Mistrzowsko zbudowana jednoosobowa narracja z dbałością o szczegóły oraz cudowna historia Ameryki. Emocjonująca opowieść o zagubionej dziewczynie, która staje się milionerką

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-10-23 15:45:02 - Wroobl

"Ukamienujcie mnie", ale to jedna z najlepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać. ;) Opowieść o Malce, która sukcesywnie wychodzi z biedy i podbija amerykański rynek zimnych słodkości, potrafi zarówno wzruszyć jak i rozbawić do łez.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Susan Jane Gilman

 • Wydawnictwo: 

  Czarna Owca

 • Ilość stron: 

  608

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14 x 21 cm

 • EAN: 

  9788375549744

Polecane tytuły z tej samej półki