Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 11597
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny
Wydawca: MG

Żona zaczęła w końcu znajdować pewną monotonię w tak dobrze urządzonym Edenie. Doskonałe szczęście pierwszej kobiety w raju ziemskim przyprawiło ją o mdłości, jakie sprawia zbyt długie sycenie się słodyczami, i obudziło w hrabinie pragnienie, jak u Rivarola podczas lektury Floriana, aby spotkać jakiegoś wilczka wśród tej pasterskiej idylli. Oto, jak się zdaje, wiekuiste znaczenie symbolicznego węża, do którego Ewa zwróciła się prawdopodobnie z nudów.

Morał ten wyda się może nieco śmiały w oczach protestantów, którzy biorą Genezę bardziej na serio niż sami Żydzi. Ale położenie pani de Vandenesse da się wytłumaczyć bez figur biblijnych: czuła w duszy olbrzymią niezużytą siłę, szczęście nie sprawiało jej cierpienia, spełniało się bez trosk i niepokojów, nie drżała o jego utratę, objawiało się co rano w tym samym niebieskim kolorze, z tym samym uśmiechem, z tym samym miłym słowem. Żaden powiew, nawet zefiru, nie marszczył tego czystego jeziora: pragnęłaby nieco sfalować tę taflę.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-05-14 10:30:02 - Beata

Na początku nieco rozpraszał mnie kwiecisty język i mnogość dygresji związanych z każdą nową postacią, ale potem dałam się ponieść spokojnemu rytmowi opowieści. Końcówka wciągnęła mnie do tego stopnia, że już rozglądam się za kolejnymi książkami z cyklu "Komedii ludzkiej", choć zwykle unikam jak ognia książkowych seriali ;) Jeśli ktoś lubi książki, gdzie nad tempo akcji przedkłada się subtelność, to "Córka Ewy" będzie dobrym wyborem.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-05-16 15:06:58 - Magda

Warto wracać do klasyki. Kwiecisty styl jak to u Balzaca, ale ile tu mądrości, spostrzeżeń i prostych życiowych prawd.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Honore de Balzac

 • Wydawnictwo: 

  MG

 • Ilość stron: 

  144

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  15 x 21,5 cm

 • EAN: 

  9788377794449

Polecane tytuły z tej samej półki