Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 18780
Wydawca: MG

Undine Spragg ma wielkie ambicje – chce osiągnąć „wszystko, co najlepsze”. Dzięki imponującej (a zarazem przerażającej) wytrwałości, ogromnemu sprytowi, zatrważającej zdolności manipulacji oraz nietuzinkowej urodzie i przepysznemu egoizmowi udaje jej się piąć na coraz to wyższe szczeble drabiny społecznej. Trafia do nowojorskiego światka, na paryskie salony, do zamków francuskiej arystokracji… Na każdym etapie swojej kariery poznaje, dotychczas jej obce, obyczaje, do których błyskawicznie się adaptuje. Gdzie są granice ambicji tej fascynującej antybohaterki. Czy je osiągnie? I wreszcie: kto za to wszystko zapłaci?

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-15 10:40:35 - Kasia

Doskonała! Autorka w ironiczny sposób pokazuje realia dynamicznie zmieniającej się epoki. Opowiada historię egoistycznej dziewczyny o wielkich ambicjach, która wspina się po szczeblach drabiny społecznej, by dostać to, czego pragnie. I chociaż bohaterka nie budzi sympatii (taka trochę Izabela Łęcka) to i tak się jej kibicuje ;)

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-04-22 11:03:33 - Iza

Klasyka literatury obyczajowej. Ta wartościowa lektura w inteligentny i błyskotliwy sposób obnaża życie amerykańskiego społeczeństwa i europejskich elit w początkach XX wieku. Do tego piękne wydanie, tę książkę przyjemnie się czyta jak i dotyka, polecam.

Oceń tytuł : 
2020-04-25 15:10:50 - Dawid. O

Piękna historia jaką opowiada ta książka, sprawiła że pokochałem literaturę tego typu. Do tego autorka wielkiego formatu, wielokrotnie nagradzana za swoje dzieła. Piękne wydanie w twardej oprawie sprawi, że książkę ze spokojem mogę trzymać przez długie lata :)

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Edith Wharton

 • Wydawnictwo: 

  MG

 • Ilość stron: 

  464

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788377792896

Polecane tytuły z tej samej półki