Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 21675
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny

Dwie rodziny, polską i niemiecką, łączy niewidzialna nić. Sztulmowscy z Podlasia i Stuhlmacherowie z Prus Wschodnich nigdy się nie spotkali, ale ich losy w czasach wielkich wydarzeń historycznych splotły się w niezwykły sposób. Przesiedleni Sztulmowscy zajmują dom Stuhlmacherów. Ten sam budynek, ta sama ziemia, ten sam cmentarz, cień tych samych bocianich skrzydeł nad głowami. I mały Fritz Stuhlmacher, chudy nieszczęśnik ze skrzypcami w dłoni, który staje się parobkiem we własnym domu.

"Kroniki z życia ptaków i ludzi" to poruszająca opowieść o ziemi, która w burzliwym okresie międzywojennym była tyglem narodów i religii, później zaś stała się świadkiem wielkiej nikczemności i poruszającego bohaterstwa. Stanowiła tło dla życia ludzi i ptaków, ich wędrówek, cierpienia, walki i poszukiwania szczęścia.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-07 07:19:12 - Beata

Jedna z książek, którą bez wahania przeczytałabym po raz kolejny. Zgrabna historia, spisana świetnym piórem, do tego klimat Podlasia pierwsza klasa

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2021-02-17 17:00:54 - Margotku

Dawno nie czytałam tak pięknej, ważnej a napisanej tak przystępnym językiem, książki! Jest tu historia, są charakterni bohaterowie (Jan Putra to mój idol ;) ), jest piękny, poetycki wręcz język. W mojej opinii, jest to połączenie Tokarczuk ze Stasiukiem, a to już zapowiedź czegoś szczególnie wyjątkowego. Zdecydowanie polecam!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Aida Amer

 • Wydawnictwo: 

  Nasza Księgarnia

 • Ilość stron: 

  448

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788310131775

Polecane tytuły z tej samej półki