Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 21582
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni

Kiedy zło wyłazi z zakamarków ludzkiego umysłu…

Pracownikami pewnego londyńskiego wydawnictwa wstrząsa okrutne morderstwo dokonane w jednym z pokojów jego siedziby. W dodatku okazuje się, że z przygotowywanej do wydania książki niespodziewanie znika akapit dotyczący miejsca ukrycia mitycznego Świętego Graala. Za tym dziwnym „zbiegiem okoliczności” stoi niezwykle niebezpieczna grupa oddanych złu magów, która uwalnia potężne mroczne siły.

„Wojna w niebie” to najgłośniejszy thriller metafizyczny Charlesa Williamsa, jednego z najwybitniejszych Inklingów - obok C.S. Lewisa oraz J. R. R. Tolkiena. W swojej powieści Williams sugestywnie przedstawia walkę między dobrem a pozornie niezwyciężonymi siłami zła.

„Wojna w niebie” to thriller metafizyczny, w którym Dobro walczy ze Złem, a chrześcijaństwo z magią. Fantastyka? A może nasza codzienność, której nie potrafi my rozpoznać, ponieważ nie zastanawiamy się już nad sprawami ostatecznymi?
Filip Memches, „Rzeczpospolita”, „Plus Minus”

Charles Williams żenił popkulturę z religią zanim stało się to modne. Może w końcu i jego odkryje Hollywood, tak jak kiedyś Lewisa i Tolkiena? Williams zasługuje na to w równym stopniu.
Łukasz Adamski, „W Sieci”

Morderstwo, dreszcz zagadki i tajemnica świętego Graala. Plus szczypta duchowości i angielskiego humoru. Czego chcieć więcej?
Marek Zajac, TVP               

Napisz opinię
2020-04-15 11:04:55 - Agnieszka

Zaintrygowała mnie klasyfikacja książki: fantastyka, do tego różowa okładka i zagadkowe morderstwo na początek. Thriller metafizyczny. I od razu chciałam wiedzieć więcej. Później dowiedziałam się, że autor przyjaźnił się z Lewisem i Tolkienem, zatem walka dobra ze złem nikogo tu nie powinna dziwić. Podobno książka powinna się również spodobać fanom "Kodu Leonarda da Vinci", ale książki Dana Browna nie czytałam. Niemniej "Wojnę w niebie" gorąco polecam.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-04-23 13:34:54 - Iza

Jeżeli ktoś jest fanem Kodu Da Vinci, ta książka zdecydowanie będzie zadowalająca. Mnie zaintrygował autor, który obok Tolkiena i Lewisa był jednym z z najwybitniejszych Inklingów, więc kupiłam, przeczytałam i jestem bardzo zadowolona. Ciekawa przygoda z duża dawką angielskiego humoru!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Charles Williams

 • Wydawnictwo: 

  Nasza Księgarnia

 • Ilość stron: 

  421

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  12,5 x 20 cm

 • EAN: 

  9788365349491

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...