Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 12053
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny

Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia. Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii”, zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-07 22:24:09 - Agata D

Mroczny świat przestępczy Nowego Orleanu lat 50-tych XX wieku. Na tym tle poznajemy losy młodej bohaterki...wychowana przez matkę - prostytutkę - i jej burdelmamę...od najmłodszych lat doświadczyła już zbyt wiele. Pozostaje jej wiara i pragnienie wyrwania się z tego zepsutego świata. Celem jest nauka na elitarnej uczelni. Powieść, która podkreśla potęgę marzeń i determinacji...oraz siłę sprawczą naszych wyborów. Ciekawie skonstruowana fabuła. Wyraziste sylwetki bohaterów. Polecam!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-04-24 10:01:04 - Łukasz

Wydawało mi się, że trzymam w ręku klasyczną powieść "kobiecą", okazało się jednak, że Ruta Sepetys nie pisze żadną miarą klasycznie.Są tu tytułowe wybory prowadzące do nieprzewidzianych wydarzeń, ukrywanych całe życie błędów, ponoszonych całe życie konsekwencji ale przede wszystkim są tu potencjalne wybory młodej Jose, które mogą strącić ją gwałtowną spiralą w dół, śladem własnej matki. Piękny język, świetny klimat, niebagatelna bohaterka. Czysta przyjemność.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-11-21 17:39:53 - Aga

Ruta Sepetys w swojej książce niezwykle realistycznie oddaje klimat Nowego Orleanu lat 50. Domy publiczne, gangsterzy i ogromna przepaść między mieszkańcami Dzielnicy Francuskiej, a elitą z obrzeży miasta. Wszystko to stanowi tło opowieści o nastoletniej Josie, która mimo przeciwności losu, pragnie wyrwać się ze środowiska, w którym dorastała. "Wybory" ciężko przypisać do konkretnego gatunku, z jednej strony mamy wątek kryminalny, z drugiej dramatyczną historią córki prostytutki.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Ruta Sepetys

 • Wydawnictwo: 

  Nasza Księgarnia

 • Ilość stron: 

  333

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788310124944

Polecane tytuły z tej samej półki