Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 18829
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: MG

Popiół i diament, Wszystko na sprzedaż, Wesele, Ziemia obiecana, Człowiek z marmuru, Człowiek z żelaza – to filmy, które na trwałe zapisały się w historii nie tylko polskiego kina. Ich twórca, Andrzej Wajda, wielokrotnie mówił i pisał o kulisach ich powstania. Wajda.

Kronika wypadków filmowych – to książka, w której po raz pierwszy o tych filmach mówią ci, którzy je z Wajdą współtworzyli.

Wajda jest artystą totalnym, ale też daje swoim ekipom na planie bardzo dużą wolność. Dlatego o kulisach powstawania wszystkich filmów Wajdy – od Pokolenia do Wałęsy – opowiadają jego aktorzy – Elżbieta Czyżewska, Krystyna Janda, Daniel Olbrychski czy Wojciech Pszoniak, ale też członkowie ekipy technicznej: operatorzy, kompozytorzy, scenografowie.

Tym samym powstała niezwykła opowieść o kulisach powstawania jednych z najważniejszych filmów w dziejach polskiego kina, ale też portret niezwykłego artysty, jakim jest Andrzej Wajda.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-10-06 16:09:09 - Anna

Jeden z czołowych autorytetów i artystów absolutnych polskiej kinematografii. Portret znamienitego reżysera powstał na podstawie wypowiedzi tych, którzy współtworzyli wraz z nim. Dzięki temu mamy do czynienia z niezwykłą opowieścią o kulisach powstawania najważniejszych filmów polskiego kina, stąd serdecznie polecam.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Bartosz Michalak

 • Wydawnictwo: 

  MG

 • Ilość stron: 

  384

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  17 x 24,5 cm

 • EAN: 

  9788377793145

Polecane tytuły z tej samej półki