Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 19889
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny

To książka, która stanowi rodzaj wyczerpującej encyklopedii wszystkich jednostek wojskowych i policyjnych całego świata, a także ruchów narodowo-wyzwoleńczych i innych, które wyróżniały się stosowaniem znaku trupiej główki.

Choć wojskowa oznaka w postaci czaszki kojarzy się na ogół z okresem II wojny światowej i przypisywana jest złowieszczej symbolice SS, to jednak trzeba wiedzieć, że niemal wszystkie europejskie armie, z wyjątkiem szwajcarskiej i duńskiej, posługiwały się znakiem trupiej główki od wielu stuleci.

Również w Polsce znak ten znalazł swe silne odzwierciedlenie na czapkach, mundurach, odznakach pułkowych, sztandarach itp., poczynając od 1830 roku aż do współczesności, zastępując często tradycyjnego orła.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-04-29 17:22:46 - Karol

Rewelacyjny album prezentujący na przestrzeni dziejów formacje i jednostki wojskowe różnych armii świata używające symbolu trupiej główki. Wbrew powszechnemu mniemaniu symbol ten nie był używany jedynie przez niemieckie SS. Również polskie jednostki używały tego symbolu. Czy nazwa " Huzarzy Śmierci " większości z nas coś mówi ? Pozycja przepięknie wydana i bardzo silna merytorycznie. Warto sięgnąć po ten tytuł, gorąco polecam.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2021-12-07 14:37:59 - Józek Gnat

Autor ma pojecie o temacie, co kot o gwiazdach. Przeglądałem w/w książkę w gorzowskiej księgarni. Otwierając na chybił trafił znalazłem na dwóch stronach cztery błędy. Dobrym przykładem jest Sturmgeschütz III ze StuG.Abt. 192(wchłonięty później przez jednostkę "Großdeutschland", która była jednostką Heer, a nie jak często piszą Waffen-SS), czy wczesne patki die Sturmartillerie przez "autora" przypisane do SS-Totenkopf. Takich rodzynków jest wiele więcej, ale kończy mi się limit znaków. Unikać!!!

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Jacek Jaworski

 • Wydawnictwo: 

  Dragon

 • Ilość stron: 

  430

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  21 x 29 cm

 • EAN: 

  9788378872030

Polecane tytuły z tej samej półki