Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wysyłka od: 5.99 PLN

Skrócony opis

Tom, stanowiący część serii "Pamiętamy. Rok 1939 w wojskowych materiałach archiwalnych", poświęcony jest w całości żołnierzom Września i ich czynom wojennym.

Informacje o produkcie

 • Autor: 

  Praca Zbiorowa

 • Wydawnictwo: 

  Zp

 • Ilość stron: 

  390

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  21,5 x 30,5 cm

 • EAN: 

  9788363324094

Ze wstępu

Tom, stanowiący część serii Pamiętamy. Rok 1939 w wojskowych materiałach archiwalnych,  poświęcony jest w całości żołnierzom Września i ich czynom wojennym.

Ze wstępu do drugiego wydania.

Po ukazaniu się pierwszego wydania "Żołnierzy Września", które -podobnie jak będący jego kontynuacją tom pt. Żołnierze Września. Polegli i pomordowani na Wschodzie - trafiło głównie do placówek naukowych, bibliotek i jednostek wojskowych, CAW otrzymało szereg listów od osób, bezskutecznie poszukujących go w księgarniach.

Czyniąc zadość ich prośbom, Wydawnictwo ZP przygotowało wznowienie tej publikacji, którego istotnym dopełnieniem jest materiał pt. Przykłady wyjątkowego zachowania się podczas kampanii 1939 roku. Powstał on w 1942 r. w oflagu Murnau w Bawarii, jako rezultat zbiorowego wysiłku Sekcji Historycznej Oflagu VII A. Jego motto: W hołdzie cieniom Tych, którzy swój obowiązek wypełnili ponad miarę, a ku pamięci Tych, którzy wypełniać go będą w przyszłości -  doskonale współgra z myślą, która przyświecała nam przy pracach nad Żołnierzami Września.

opis z okładki

Polecamy