Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 19967
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Rebis

Wyobraźmy sobie Stany Zjednoczone, w których na honorowym miejscu wiszą swastyki, rozlegają się okrzyki Sieg Heil!, a dyktator przemawia do tłumów na wiecach w norymberskim stylu. To nie jest wysnuta z palca alternatywna wizja dziejów, lecz autentyczna historia Niemiecko-Amerykańskiego Bundu.

Pod koniec lat trzydziestych XX wieku Bund, kierowany przez pyszałkowatego przywódcę, Fritza Kuhna marzył o obaleniu rządu Stanów Zjednoczonych i zastąpieniu go nazistowską dyktaturą. Przez krótką chwilę wyimaginowanej chwały zdawali się być na dobrej drodze do odciśnięcia swego piętna na amerykańskiej polityce.Jednak wizja narodu swastyki zrodziła także niecodzienną koalicję potężnych wrogów Bundu. Za sprawą działań wielu wyrazistych postaci, m.in. nowojorskiego burmistrza Fiorella La Guardii i prokuratora Thomasa Deweya, Komisji Kongresu do Spraw Działalności Antyamerykańskiej, zjadliwych reportaży Waltera Winchella oraz brutalnych metod stosowanych przez słynnych gangsterów pochodzenia żydowskiego – Kuhna i Bund spotkał niechlubny koniec.

Autor, bazując na aktach FBI, listach, publikacjach z epoki oraz wywiadach z naocznymi świadkami wydarzeń, przywołał do życia zapomniany, lecz fascynujący epizod amerykańskiej historii. Na przemian wstrząsający i komiczny, ale niezmiennie trzymający w napięciu.

Napisz opinię
2021-04-17 15:22:23 - Marzena

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z wątkiem nazizmu w Stanach Zjednoczonych. Jest to temat, który raczej nie jest poruszany na lekcjach historii, gdzie skupiamy się praktycznie zawsze na Europie. Książka jest naprawdę wciągająca, porusza nieznane oblicze USA. Czyta się ją niemal jak powieść sensacyjną. Dzięki takim pozycjom historia zdecydowanie nie jest nudna :)

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Arnie Bernstein

 • Wydawnictwo: 

  Rebis

 • Ilość stron: 

  430

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  16 x 23 cm

 • EAN: 

  9788378186830

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...