Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wysyłka od: 5.99 PLN

Skrócony opis

Książka pokazuje mechanizmy wprowadzania i umacniania sowieckiej strefy wpływów w tzw. demoludach, krajach wepchniętych do bloku socjalistycznego.

Informacje o produkcie

 • Autor: 

  Nikita Pietrow

 • Wydawnictwo: 

  Demart

 • Ilość stron: 

  336

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  15,5 x 21 cm

Wydana w Moskwie w 2011 r. książka Nikity Pietrowa dotycząca zmian ustrojowych i terytorialnych, które zachodziły w Europie Środkowej w latach 1945-53 jest już dostępna w Polsce! Nakładem wydawnictwa Demart ukazała się właśnie publikacja Nowy ład Stalina. Sowietyzacja Europy 1945-1953 opisująca skutki uzgodnień zawartych przed końcem II wojny światowej przez Stalina z koalicjantami zachodnimi. Najogólniej rzecz ujmując pokazuje ona mechanizmy wprowadzania i umacniania sowieckiej strefy wpływów w tzw. demoludach, krajach wepchniętych do bloku socjalistycznego.

Istotnym atutem jest język tej książki, który nie ma charakteru trudno zrozumiałego naukowego wywodu. Poprzednie tłumaczenia jego dwóch książek, które ukazały się już nakładem wydawnictwa Demart pokazują zresztą, że te publikacje znajdują odbiorców wśród niefachowców zainteresowanych najnowszą historią. Tym bardziej, że polskie wydania są – i tym razem też tak się stanie – wzbogacone o wątki polskie w stosunku do oryginału rosyjskiego.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...