Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wysyłka od: 5.99 PLN

Skrócony opis

Wywiad - rzeka z Danutą Grechutą, która wspomina męża - Marka Grechutę. Ich wspólne życie trwało 36 lat, z czego większa część przypadła na czasy Polski Ludowej. W książce znajdziemy również opis czasów współczesnych oraz wspomnienia o ważnych dla państw

Informacje o produkcie

 • Autor: 

  Jakub Baran

 • Wydawnictwo: 

  Widnokres Agencja Artystyczna

 • Ilość stron: 

  432

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  17x22.5 cm

 • EAN: 

  9788393398805

Wywiad - rzeka z Danutą Grechutą, która wspomina męża - Marka Grechutę.
Ich wspólne życie trwało 36 lat, z czego większa część przypadła na czasy Polski Ludowej. W książce znajdziemy również opis czasów współczesnych oraz wspomnienia o ważnych dla państwa Grechutów osobach. Do tego wiele anegdot i ciekawostek z życia zawodowego i prywatnego. Niewątpliwą atrakcję stanowi duża liczba nigdy niepublikowanych zdjęć oraz dokumentów. Wywiad przeprowadził Jakub Baran.

Szare komórki miał wytrenowane za pomocą krzyżówek i łamigłówek. Zdarzało się, że rozpracowywał także palindromy, wymagające nieraz długiego namysłu. Jeden z tych palindromów jest szczególnie wart przypomnienia. Otóż w magazynie z krzyżówkami wydrukowano zdanie (podług mnie okropnie brzmiące), które należało uzupełnić: `Konkurentów wystaw zażył, prezentując zimą rudę…`.
Pan Grechuta - po prawdzie - zmagał się z tym problemem werbalnym kilka dni, lecz dało to zaiste świetny efekt:
`Konkurentów wystaw zażył, prezentując zimą rudę, ma metale na pokazy, zakopane latem z trudem`.
Uważna lektura podpowie, że: `Metale na pokazy zakopane latem` czyta się w obydwie strony. Trudny palindrom, ale nie dla Marka! Na rozwiązanie wpadł podczas wjazdu do Zakopanego, gdy przeczytał odwrotnie nazwę tej miejscowości na tabliczce przy drodze. Kompletne szaleństwo.

Polecamy