Realizacja zamówienia: 2 dni
Wysyłka od: 5.99 PLN

Skrócony opis

W tej książce znajdziesz wszystkie informacje ważne dla początkującego adepta jogi: od stojącej za nią filozofii po przegląd najlepszych akcesoriów do ćwiczeń. Dowiesz się z niej, czym jest, a czym nie jest joga, na co zwracać uwagę przy wyborze nauczycie

Informacje o produkcie

 • Autor: 

  Dorota Mrówka

 • Wydawnictwo: 

  Helion

 • Ilość stron: 

  176

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  14.0x20.5 cm

 • EAN: 

  9788328317758

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu...

Praktykuj, słuchaj ciała, odkryj swoje wewnętrzne ja

Starożytne sanskryckie słowo joga oznacza: łączenie, jednoczenie, scalanie. Łączenie ducha z ciałem, jednoczenie postawy życiowej wobec samego siebie i wobec innych, scalanie ćwiczeń fizycznych z kontrolowaniem swoich myśli, popędów i pragnień. Jeśli podążysz ścieżką jogi, możesz osiągnąć znacznie więcej niż tylko poprawę kondycji i gibkości ciała: możesz zmienić swój sposób reagowania na rzeczywistość, pozbyć się niepokoju i lęku. I wcale nie musisz mieć jakichś szczególnych predyspozycji  jeśli ktoś się do tego nadaje, to właśnie Ty!

W tej książce znajdziesz wszystkie informacje ważne dla początkującego adepta jogi: od stojącej za nią filozofii po przegląd najlepszych akcesoriów do ćwiczeń. Dowiesz się z niej, czym jest, a czym nie jest joga, na co zwracać uwagę przy wyborze nauczyciela, jak ćwiczyć bezpiecznie, a nawet... jak zachować jogowy savoir-vivre! Nade wszystko jednak jest ona osobistym świadectwem joginki, która przez lata bezskutecznie usiłowała odkryć sport odpowiedni dla siebie: osoby zabieganej, zestresowanej, niezbyt aktywnej fizycznie. Joga okazała się strzałem w dziesiątkę  ponieważ pozwala rozwijać się we własnym tempie i nie zawiera elementów rywalizacji, a ponadto pozwala się wyciszyć i odnaleźć w chaosie rzeczywistości. Wypróbuj to na sobie!

Dlaczego właśnie joga

Czym jest i czym nie jest joga

Jogasutry Patańdźalego

Szkoły i metody, dobry nauczyciel

Gdzie ćwiczyć i w co się ubrać

Akcesoria do ćwiczeń i jogowy savoir-vivre

Jak bezpiecznie ćwiczyć

Istota relaksu i kilka słów o medytacji

Joga i zdrowie

Joga i walka ze stresem

Joga dla mężczyzn, seniorów i wszystkich innych

Dobrodziejstwo jogi, czyli jak to wykorzystać na co dzień

Sztuka samoakceptacji

Wytrwałość, odwaga, siła i uważność

Odkryj jogę: usprawnij swoje ciało i uspokój umysł!

Polecamy